Maquina де казино juegos гратис

како да се победи казино во готвење треска

Група во Јужна Каролина е формирана со цел да се разгледа придобивките и ризиците на легализирање казина во Palmetto Држава, но тема останува многу да се развијат меѓу пациентите.На Palmetto Форум за Игри на Студии (PFGS) претседава д-Р Џим Рекс – 16 Државата Началник на Образование за Јужна Каролина – и да Разговараат Chellis, поранешен државен благајник и член на Јужна Каролина Генералното Собрание.Како поранешен државен претставник, јас разбирам како законодавниот процес дела, и како државниот благајник сум видел потреба за дополнителни приходи," Chellis рече почетокот на оваа година maquina де казино juegos гратис. "Јас не сум во корист на зголемување на даночното оптоварување на нашите граѓани.Тоа е време да бидат покреативни." Двете велат дека тие се преземање на непартиски пристап во разгледувањето на основаноста на туркање казино законодавство.На PFGS мисија објаснува дека тоа е "посветена на испитување, на објективен начин, било предности или недостатоци на постоење на игри на среќа во Јужна Каролина." Јужна Каролина е една од само девет држави кои не се комерцијални или племенски казино.Државата е најголем индустрија, сепак, е дека на туризмот.Посетителите поминуваат повеќе од $20 милијарди долари годишно vacationing во Palmetto Држава.Гас цени во голема мера, влијанието на индустријата, како и повеќето туристи пристигнуваат преку автомобилот.На Myrtle Beach и неговата 60-километри се протега познат како Големиот Влакно е популарна година дестинација, која е полн со хотели и одморалишта, терени за голф, забавни атракции, и конвенцијата простори.Јужна Каролина одамна е длабоко конзервативна држава – оној кој нели гласаа за Демократски претседателски кандидат од 1976, со Џими Картер.Гувернерот, државата сенатот и домот, и НАС конгресот делегацијата се сите контролирани од страна на Републиканците мапи 32 слотови cs 1.6. "Ние имаат поминато години и милиони долари за маркетинг на нашата заедница, нашите плажи, како што е семејна-пријателски, безбедно плажи," Северна Myrtle Beach Градоначалникот Мерилин Hatley рече на состанокот. "Казина ќе го промени маркетинг целосно.Јас не знам дали град на Северна Myrtle Beach е подготвен да оди по тој пат." Другите во Јужна Каролина велат дека тоа е време за државата да има корист од игри на среќа.Во моментов, Palmetto жители кои сакаат да ги тестираат своите среќа ќе треба да или хоп на одборот на Мала Река-закачен Голема M Казино брод што бродови коцкари надвор да се меѓународни води, или за патување во Северна Каролина е племенски казина.Рекс и Chellis веруваат earmarking следните даночни приходи од казина и за инфраструктура ќе се зголеми јавната поддршка.Како и секој друг во државата, јас сум исто така, се притискање на дупки за последните 15 години и сум видел нашата инфраструктура и на патната потреби не се разреши," Рекс рече maquina де казино гратис tragamonedas. "Повеќето политичари не сакаат да се зборува за подигање на даноци.Така или ние живееме со тие недостатоци или ние да започне да добива за други креативни начини да се најдат други приходи." На 2017 Winthrop Анкета покажа дека речиси седум во 10 Јужна Carolinians (68 проценти) како идеја за легализирање казина за поправка на државните патишта.Казино поборник Rep како да се победи казино во готвење треска. Тод Rutherford (D-Richland) нарекува наодите "земјата поразителен.".