ну не kuni криптата казино награди

она што слот машина плаќа исклучување на повеќето

Floundering социјална гејмерите Zynga имаат тужена страна на креаторите на "hookup стан' Bang With Friends, тврдејќи дека на стан е името на повреда на неговите Зборови Со Пријатели и Шах Со Пријатели трговски марки.Во федералниот суд поднесување, Zynga тврди Bang With Friends Inc., чии имењак стан помага Facebook пријатели дознаам кој меѓу нив во моментов се чешање да се судрат uglies, го одбрал името "со Zynga е игра трговски марки целосно во умот." Со корисници бегаат на сајт во групи и малку знак на спасението на хоризонтот, Zynga е енергични одбрана на еден од своите неколку останатите хит наслови е разбирливо.Потоа повторно, со оглед на тоа се Зборовите Со Пријатели е во суштина Драсканици изведени со социјалната компонента, креаторите на Bang With Friends за да може да биде отстранет за размислување дека "креативно банкрот' Zynga doth протест премногу.Без оглед, Експлозијата Со Пријатели куп престана bonking нивните мозоци надвор доволно долго за да испратите изјава на Блумберг велејќи дека тие се "земете интелектуална сопственост сериозно, и ќе оцени случај во детали, откако ќе добие копија." Тие cheerfully додаде дека тие останаа фокусирани на "правење на нашите корисници среќен, така што тие можат да си помагаат едни на други да бидат среќни." Превод: Zynga извршен ДИРЕКТОР Марк Pincus може да оди bang себе ну не kuni криптата казино награди. ZYNGA DISCARDS EXECS, BETABLE ВРАБОТУВАЊА НИВ Не се задоволни со спречување на луѓе од hooking нагоре, Zynga е, исто така, активно спречување на нејзините директори од скалирање било повеќе rungs на корпоративните скалила.Најновите Zynga execs, наводно за да хит на тули вклучуваат виш ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на игри на Џон Osvald, ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на игри Натан Etter и Zynga Казино ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ Џеси Janosov.На заминувања, кои допрва треба да бидат официјално објавени од страна на компанијата, донесе вкупниот број на execs кои го влечат исфрлање седиште рачката на повеќе од десетина бидејќи Zynga отиде јавноста, во декември 2011 година ну не kuni казино вип соба. Но Zynga е загуба е Betable добивка.Велика БРИТАНИЈА-врз основа на вистински пари, коцкање enablers го вработиле Рајан Linton, Zynga е поранешен ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на приходи операции она што слот машина плаќа најдобри. Linton, кои ќе служат како Betable е Главен Приходи Службеник, издаде изјава велејќи Betable беше еден од "многу мал број на компании кои може да се тврди за да се создаде навистина непушачите бизнис модел." Betable извршен ДИРЕКТОР Кристофер Грифин logrolled назад, велејќи Linton е "длабоко искуство со плаќање на услуги и светска класа брендови ќе нè води во подолг од нашата посветеност да нуди најдобра во класата искуства за двете програмери и играчи." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што слот машина плаќа исклучување на повеќето.