Morongo казино covid 19 ажурирање

слот машина реставрација во близина на мене

Тоа беше само за две недели што зборува на можно обединување помеѓу Цезар Забава и Златна Грутка се исфрлат наоколу.Тие гласини биле брзо squashed од страна на Цезар, но сега има нов гласини прави својот пат низ индустрија morongo казино covid 19 ажурирање. MGM е сега, наводно, почнале да се обиде и да се стави договор заедно тоа би го видат и Цезар стане еден.Според извештајот во Њујорк Пост, MGM веќе се ангажираат финансиски гигант Морган Стенли и Weil, Gotshal и Manges закон фирма да создаде физибилити студија за можна MGM/Цезар спојување.Сепак, има уште да биде официјална понуда направена слот машина имот партии.

25% од Цезар е во сопственост на хеџ фондови оператори, вклучувајќи Кањонот Партнери.Кањонот исто така има удел во MGM.Овие оператори се обидуваат да им помогнам на Цезар во договор со MGM и се верува дека се главната сила зад ouster на Цезар извршен ДИРЕКТОР Марк Frissora, кои ќе се откажат од кормилото следниот февруари.Чејни Шефилд, поранешен инвестициски банкар со Морган Стенли, кој сега раководи Кањонот е сместување и игри инвестиции, бил особено активен на MGM/Цезар спојување, според извори блиски до компаниите.Тој наводно го посочи дека договор ќе им помогне да ги зачувате надземни и намалување на маркетинг трошоци.Цезар нели се врши кои силно оваа година.Тоа доби исклучување на пристоен започне откако излезе од стечај и минатата година, но неговите акции се надолу 25% од година до денес.Падот е обвинета речиси исклучиво на Frissora за агресивна експанзија план дека инвеститорите се тврди намалување на компанијата буџет премногу тенки слот машина имот во близина на мене. MGM е кажано да биде достоен, меѓу капиталот и долг, околу $30 милијарди долари.Цезар, според еден неодамнешен извештај од страна на Forbes, посочи дека Цезар е во вредност од околу $4.5 милијарди долари.Ако двете компании беа да се приклучат на силите, тоа ќе се создаде најголемата коцкање компанија помеѓу Лас Вегас и Атлантик Сити, со контролирање на работата околу половина од хотелски соби во двата градови.Ова може да биде тешка ситуација за игри на регулаторите да се прифати, како тоа би можело да се гледа како дава нефер предност и премногу контрола на еден ентитет.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слот машина реставрација во близина на мене.