нови работни 10 фунти слободни

geant казино блек и декер

Швајцарскиот Вегетаријанска Општество – $10,826 5 нови работни 10 фунти слободни. Центар За Ефикасно Вегетаријанска Застапување & Nonhuman Права Проект – $10,673 *РЕГ им овозможува на донаторот да му се даде одговорност да ги споделувате некое лице е донација на најдобар начин тие да се види одговара.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre нови работни 2021 мо apk. Основен Истражувачки Институт – $45,979 Топ 5 Корист добротворни организации (Доделени од РЕГ)* 1 geant казино греење blender moulinex. Фондот Сооднос метрички доаѓа со предупредување: "Ние мислиме дека целокупниот фонд сооднос е субоптимално начин да се процени РЕГ е влијанието на тој начин и треба да се толкува со претпазливост." Рече РЕГ претставник.Многу пофалби за минатата година одлични резултати, одат на Ден Смит, кој успеа да ја убеди Секојдневно Фантазија Спорт (DFS) професионалци Том & Мартин Кроули да донираат $1,025,000 ефикасни и добротворни организации во текот на 'појавување' добротворна организација се вози тој беше зад себе.Смит беше признаен за неговото неверојатно достигнување страна на покер заедницата, кога тој стана добитник и на Американската Покер Награда за Добротворни цели Иницијатива на Годината во последниве награди церемонија која се одржа во прекрасната Беверли Хилс.Но, ние треба да се разгледа како Смит го најде својот пат во светот на ефективни алтруизмот и за тоа мора да им се заблагодарам на РЕГ членови за туркање на зборот надвор на заедницата на прво место.Зборот е излегување И зборот е излегување.Пред неколку месеци, Американскиот автор и филозоф, Sam Harris, одлучи да го промени неговиот светоглед на добротворно давање за време на интервју со креаторот на ЕА, Вилијам MacAskill – не значи подвиг ако сте свесни за работата на умот на Харис.Денес, процент на пари заработени преку Сем е Будење објава оди до ефективни добротворни организации како призната од страна GiveWell.И РЕГ смета дека нивниот импресивен броеви се доволно застапени, и јас се случи да веруваат во нив.Тоа беше РЕГ кој се претвори ме да ефективноста на ефективни алтруизмот.Јас Го прочитав Живот Можете Да ги Зачувате и Повеќето Добри Можете Да го Направите од Питер Сингер, и да Прават Добри Подобро од Вилијам MacAskill.Како моето знаење почна да расте, јас сакав да се рашири зборот преку мојот други љубов: им помага на луѓето кои страдаат од зависности.На Сиромашните Altruista е роден, и јас сега да донирате 5% од сите приходи заработени преку мојата компанија да ефективни добротворни организации.Еден од главни причини поради кои луѓето се рецидив од злоупотреба на алкохол, особено, е затоа што тие нема да имаат значење и цел.Работи со еден од моите членови на заедницата во однос на ова прашање, ние разговаравме за моќта на услуга, и денес, тој е верен donator ефикасни и добротворни организации.Тоа е достигне РЕГ има на светот, и зошто нивните броеви се многу малку застапено.Кој Корист?Тука се и на добротворни организации кои корист од РЕГ и нивните членови во 2016 година geant казино блек и декер.
Свеста за Ефикасно Давање на ослободување на нивните третата годишна транспарентност извештај покажува покер заедница донирани над $1.4 m на добротворни организации против оперативни расходи на $86,744. Велика БРИТАНИЈА е одлука да ја напушти Европската Унија (ЕУ), како и изборот на Доналд Трамп се покажаа важноста на место каде што нашето внимание.Извадете ги читање очила, фрли дека tabloid весник во ѓубре, и да се сврти на ТВ се исклучени.Фокусот на оваа.Свеста за Ефикасно Давање (РЕГ), мета-добротворна организација изградена од нула, од страна на група на покер играчи и ефективна altruists го објави својот втор Годишен Извештај Транспарентност, и тоа е добра вест.Додека некои делови на светот се фокусира на градење на ѕидови за да ги задржи луѓето од нивните животи, РЕГ и нивните членови се борат за да се намали страдањето дека оние луѓе кои се соочуваат секојдневно.Во 2016 година, РЕГ членови собрани $1,462,450 за "високо ефективни' добротворни организации.Трошоци дојде во мал $86,744, да се обезбеди Фонд за Односот на 1:17 (на ефективноста метрички).Како покер-тематските добротворни цели, тоа ќе биде remiss од нив да не се фокусира на долг рок.Во текот на три години, РЕГ има постоеле, тие се крена $2,293,238, потрошени $214,025 на трошоци за фондот за односот на 1:11.
Животно Етика – $21,831 4 geant казино beziers испорака дома.