рулет doritos каде да се купат

кингстон wa точка казино

"Значи ние изгуби Дојл Brunson е, на TJ Cloutier е и Мајами Јован Cernuto е – мислам тој се користи за да бидат во контрола на воздушниот сообраќај.Јас попрво би се зборува за Воздушен Сообраќај Контролер од најдобрите човек играње JTo под пиштол онлајн – тоа не е ни блиску.Ние не треба ликовите рулет doritos каде да се купат. "Јас никогаш нема да седат таму и дали рака анализа.Јас отсекогаш верував да допрат до поширока група на луѓе треба да се зборува за играчи и се надевам дека имаат доволно ликови да се направи тоа.Тоа е тешко да се најдат ликовите на овие денови.Покер прошири, но тоа потрошени на група на 23-годишни деца, кои биле седи пред својот компјутер од Средно Училиште, така што тие не се имате било какви назад-приказна – тоа е нивниот живот. "Јас сум воодушевен кога ќе дознаете една од нив се користи за работа во Wendy' s или од мекдоналдс, па можам да се откажам мојата капа на тоа.Барем тие се превртува хамбургери за неколку недели, но тие не се дури и го направи тоа" рулет удвојување стратегија за нелегално. Тоа е многу знаменитости да се види, и многу приказни за раскажување.Како се работите се променија во текот на годините за Чад? "Луѓето сакаат да се земе мојата слика.Ако се погледне во мене, кои би сакале да се земе мојата фотографија?Можеби пет луѓе во мојот живот се праша за мојата фотографија пред да се приклучи на WSOP, и сега не можам да одат пет секунди без барање, бидејќи тоа е ЖИВО кингстон дабови 3 во 1 покер масата. Ли Дејви седнува со ESPN Радиодифузер, Норман Чад, да се зборува за неговото патување во $10,000 Седум Картичка Студ Hi-Lo Првенство, своите искуства на WSOP и многу повеќе.Знам дека лицето.Тоа е Норман Чад.Гласот на Светската Серија на Покер (WSOP).Ние сме во медиумите соба и тој седи до мене, загледан во вселената.Тој има себе изгледа на некој човек кој само го разби, но јас се направи смел претпоставката дека тој не би се седна до мене ако таа имаше само се случило.Тоа мора да се скрши, и ако тој мисли дека тој се случува да се најде некое тивко време во медиумите соба тој е во заблуда.За среќа, за Чад, соба е полна со Италијанците кои не можат да зборуваат на англиски јазик.Јас иако може да.Па, како е Норман Чад се прави? "Фактот дека јас сум уште, е мала чудо, и ако јас парични тоа ќе биде големо чудо, но јас сум среќен да биде во позиција да ги пари." Поради неговата работа, во и околу Главниот Настан, претпоставувам дека ова е една голема за Чад? "Јас не би се игра во Главниот Настан во секој случај, бидејќи јас не играат No-Limit Hold' em (NLHE).Јас ја играат сите други игри.Студ-8 е мојата омилена игра и тоа е $10k купи-во, па тоа е еквивалент на мојот Главен Настан." Чад работеше за WSOP од Moneymaker победи назад во 2003 година. "Јас се користат да се зборува за производство група и да им каже дека приказните се таму, но тоа е како да барате игла во сено.Но, ако талкаат околу вас ќе ги најдете.Јас често се чувствуваат лошо затоа што има толку многу таму не се најде, но што е дел од бизнис." Па кого не, тој сакал да ја видите на конечната табела? "Јас секогаш пуштам една воздишка на олеснување кога Daniel Negreanu или Фил Hellmuth се направи конечна табела затоа што тие го носат telecast.Повеќе зборуваат помалку ние мора да се забавува и јас сум направи забавен.Јас се користи сè до околу пет години.Јас сум исто така навиваат за Фил Ivey кои што верувам дека е најдобар на сите круг играч во играта." Дали постојат било какви млади whippersnappers тој го видел дека тој верува дека може еден ден да ја преземе диригентската палка? "Дел од проблемот е што тоа е толку тешко да се одржи успех за толку долго.Па така, млад whippersnapper доаѓа заедно, и има неверојатна 3-6 месеци, но како TJ Cloutier се користи да се каже на прашањето, ако тие се одличен покер играчи, 'врати се и прашај ме во 10 години.' Се разбира, тие се обично поминаа од тогаш кингстон wa точка казино. "Па тоа е променето.Јас не сум многу јавна личност, и не се многу вечеринка лице.Јас не сум добар-потрага дечко, но луѓето сакаат да се земе мојата фотографија.Претпоставувам дека јас сум Бред Пит на покер." Само пред да се зборува за Чад бев зборува за Џеф Lisandro, и тој беше прилично надолу за недостатокот на атмосферата во Рио.Јас го прашав Чад за неговото мислење? "Тоа е како Џеф е чувството сега.Јас немам било каков проблем на сите.Доаѓаат тука секоја година се возбуда.Тоа е еднаш годишно, и тоа доаѓа и си оди во брзање, и знам дека за некои луѓе кога завршува тие не можат да чекаат за да дојдат околу повторно, така што тие се добие уште една шанса да се победи една нараквица.