ел дорадо " казино рено nv

покер турнир стратегија за почетници

Земјата врз основа наслови да се распоредат низ Playtech онлајн платформи Playtech ќе распореди Ainsworth Игра Технологија е (AGT) популарна игра наслови низ својот десктоп, мобилни и таблет платформи за регулирани велика БРИТАНИЈА и Европската онлајн licensees по неодамнешните онлајн содржина лиценцирање се справи ел дорадо " казино рено nv. "Playtech е реномирани индустриски лидер на интернет и ние многу возбуден во партнерство со нив за да го прошириме нашиот пазар водечките земјата врз основа на слотот за содржината на нови потрошувачи публика во онлајн индустрија," коментира Дени Gladstone, главен извршен директор на AGT. "На Ainsworth игра снабдување договор е нашиот прв партнерство со светски земјиште базирани на даватели на услуги чија игри ќе биде дистрибуиран низ сите наши канали," додаде Shay Segev, главен оперативен директор на Playtech покер турнир стратегија доцна фаза. "Ова ќе им даде на нашите постоечки и идни онлајн licensees пристап до докажано, премиум, локализирана земјиште-базирани содржини, збогатување и на нашите и на нашите licensees' казино придонеси, како и давање на нивните играчи пристап до уште поголем избор на квалитетни наслови." Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година покер турнир почнувајќи раце табелата.

Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected]ter.com покер турнир стратегија за почетници.