покер pkv депозит pulsa indosat

покер тенџере дел крстозбор поим

Playtech стана првиот добавувачот да започне нивната содржина во рамките онлајн казино во чешка онлајн пазарот во асоцијација со брзо растечки Fortuna бренд покер pkv депозит pulsa indosat. Fortuna беше доделена земја е првиот онлајн лиценца на Февруари покер тенџере шансите и капитал. 24 од чешка Министерството за Финансии и оттогаш започна Playtech интернет и мобилни слот наслови, маса игри, и progressive слотови со плановите за проширување на понудата во наредните месеци покер тенџере шансите que es.

Playtech потпиша договор со Fortuna во август 2016 година за снабдување со својата платформа и паричникот технологија, овозможувајќи Fortuna способност за брзо започнување на стратегија игри низ CRM, игри, и sportsbook да ги доведе во регулирани Централна и Источна Европа (ЦИЕ) регион.Од август договор, компаниите се работи повеќе на проширување, вклучувајќи започне во Романија и се планира проширување на понуди во Словачка и Полска.Шимон Akad, Playtech е Главниот Оперативен Директор се вели во ослободување на медиумите за аргументирани дискусии: "Ние сме среќни да се биде прв на снабдувачот да одат да живеат во чешка со нашите пионерски omnichannel платформа технологија и најдобри-вршење казино содржина и за дополнително да ја проширите Fortuna е придонес во ова ново регулиран пазар покер тенџере дел крстозбор поим. "Ние се гордееме на тоа што се лидери во регулирани пазари и денешното соопштение се истакнува само како ние секогаш се стремиме да се доведе на патот," додаде Akad.Дејвид Vanek, Fortuna е Генерален Менаџер рече: "Ние сме горди да биде првата компанија во чешка да се сретнаа барајќи услови утврдени со новото законодавство и да се биде доделена лиценца, како резултат.Проширување на нашата палета на производи за да се надополни нашите спортски обложувања понуда е главен приоритет.Ние затоа се многу задоволни што нашите клиенти ќе биде прв да се игра онлајн рулет и казино игри во целосна усогласеност со чешка законодавство светот покер турнеја pinball rom. "Издавањето на оваа лиценца значи дека Fortuna стана првиот multiproduct (спорт и игри) игри компанијата во чешкиот пазар.Нашата нова онлајн казино и агресивни игри проширување е од клучно значење за зголемување на бизнис и значи Fortuna производ нуди ќе се спореди со некои од Европа најголемите оператори. "Благодарение на нашата соработка со Playtech, индустриски водечки онлајн игри технологија компанија, имаме широк спектар на најдобрите вршење на производите и најдобрите гејмерски искуство за да им понудиме на нашите играчи," Vanek додаде. светот покер турнеја pinball преглед.