што да очекувате во казино

направете свој казино ноќ

Директори од водечките велика БРИТАНИЈА казино оператори зборуваше на Иднината на Казина конференција во Вестминстер, и се чинеше дека се прилично обединети за кои сакаат да се види амандман да гејминг машина регулатива.Ова беше трет во серија на семинари хостиран од страна на Парламентарното Сите Партија Обложување & Игри Група, и на форматот што го видов четири индустрија директори даде говори на подот, по што следи Q & A сесија.Тука е и нашиот резиме на клучните точки кои беа поставени на конференцијата.Прво да се зборува беше Марк Џонс, генерален директор за Grosvenor Казина, и целокупната тема на конференцијата и идеја за она што звучници, се со цел да се постигне беше направен прилично јасни уште од самиот почеток.Џонс се споменува дека казино attendances зголемен за 3.6 милиони евра во текот на еден петгодишен период од 2010 година, но дека повеќе од три четвртини од кои ја зголемуваат дојде од Лондон и дека 80% од дека растот се дојде од само две казина – Aspers во Стратфорд и Hippodrome во Лестер Квадратни.Џонс зборуваше за својата несреќа за три-ниво структура која владее машини во казина, како резултат на Коцкање Дело 2005 година што да очекувате во казино. Казина, основани според условите на Игри Act 1968 година се ограничена на максимум 20 гејмерски машини, и Џонс рече: "за Туристи, во странство патници и инвеститори не можат да веруваат дека имаме три нивоа систем и не знаете што да очекувате кога тие доаѓаат за една ноќ.Постојат многу често се никаде во близина доволно машини во споредба со она што се очекува." Како по однос на Коцкање Акт, мали казина се дозволени до 80 машини и големи казина може да понуди до 150 машини.Машина игри, исто така, беше допре по страна Hippodrome Казино извршен ДИРЕКТОР на Симон Томас, кој рече: "Казина во сите поголеми Европски земји заработуваат значително повеќе од слот машини од казина во велика БРИТАНИЈА.Најголемиот Европски казино земји заработуваат 90% од нивните приходи од слотови.Во Франција, тоа го прави и до 80%, тоа е 40% во Шпанија, 70% во Германија и 55% во Холандија, а тоа е 15% во велика БРИТАНИЈА.Велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисијата нема да има проблеми со зголемување на бројот на слот машини.Во 2006 година, бројот на машините се зголеми од 10 до 20 и немаше политички прашања или во медиумите." Веднаш до зборуваат беше Ричард Благородна, COO на Aspers Група.Благородна нарекува Коцкање Чин на "неуспех на пазарот", како само четири од 16 нови казино licensees што произлегуваат од спроведување на законот во моментов се уште работи.Нобл, исто така, повика на промени за да се овозможи повеќе машини во казина, од причина што тие ќе ја зголеми данокот до министерството за Финансии.Последниот говорник беше Роџер Marris, извршен ДИРЕКТОР на Ritz Клуб, кој што е наведено идеја за менување на казино даночен режим за да го донесе во согласност со другите јурисдикции направете свој казино чипови.
"Во Барселона, тие имаат помал должност курс за меѓународни играчи и повисока должност курс за државјани", рече тој направете свој блек џек табела. "Високата крајот навистина ги задоволува една глобална публика и ние сакаме да се прошири светската јавност ние се обидува да го достигне." Во Q & A сесија, што се следи, Коцкање Insider праша до кој степен велика БРИТАНИЈА казина треба да се иновираат да се привлечат millennials нудејќи вештина-базирани игри на хотелот.Тома му одговори: "Една од областите каде што се блокирани е модернизација.Ние не им е дозволено да им понуди на електронски случаен број генератор и да не се дозволи да нудат онлајн игри на среќа во казино.Во однос на millennials, јас сум, всушност, доста скептични за вештина-базирани игри.Јас пораснав игра Простор Напаѓачите, но тоа не значи дека јас сега сакате да игра Простор Окупатор верзија на рулет направете свој казино ноќ. Millennials сакате навистина добра ноќ надвор и сакаат да играат Џејмс Бонд – види кабаре, јаде стек, се пие и се коцка на маси, ако тие сакаат да." Коцкање Insider пресудата Она што се чини дека јасно е дека казина не се среќни за тековната гејминг машина регулатива.Се чини дека машини се во состојба да одат, без да предизвика дебата во сите видови на игри сектори во моментот.Индустријата се чувствува обврзана во голем број на аспекти, и тоа е евидентно дека овој семинар, барем од гледна точка на операторите, е за обидот да се вози дебата, и на крајот, се се промени. лос анџелес казина со рулет.