како не казино блек џек работа

best online poker site for tournaments

Земјиште и дигитални коцкање група планови за да се спаси GBP 20 милиони евра преку трошоците за сечење за да се приспособат на новите велика БРИТАНИЈА даноци Британски земјиште и онлајн коцкање група Вилијам Хил саладин објави своите резултати за 52 недели што завршува на 31 декември 2013 година, петок, истакнувајќи дека тоа е да се намали трошоците со околу GBP 20 милиони евра во 2015 година да се приспособат на новите велика БРИТАНИЈА точка-на-потрошувачка данок на далечинскиот коцкање активност.Финансии Директор на Нил Купер се проценува дека на нови даноци, ќе го чини група помеѓу 60 и 70 милиони фунти стерлинзи една година.Сепак, тој погледна на светла страна, коментирајќи: "Додека го [новиот данок] ќе доведе до значителни дополнителни трошоци за групата ... ние не верувам дека постои потенцијал за поголем обем на операторите да се има корист од зголемената удел на пазарот, како и помалите оператори може да се исцеди излезе на пазарот со дополнителниот даночен товар." Вилијам Хил пријавени оперативен профит од GBP 335 милиони евра за годината година, до 3 проценти во 2012 година, а резултат на тоа е во целосен контраст да се ривал Ladbrokes, кој претходно оваа недела објави трета година на намалување на оперативниот профит да GBP138 милиони (види го претходниот InfoPowa извештај).Други моменти од Вилијам Хил сметки се вклучени: * Нето-приходи до 18 проценти на GBP 1,486.5 милиони евра; * трговија на Мало (земјиште) нето-приходи до 10 проценти да се GBP 907 милиони евра; * Онлајн (дигитални) нето-приходи до 12 проценти на GBO 446.3 милиони евра; * Добивка пред оданочување надолу 6 проценти во GBP 257 милиони евра; * Добивка по даночни надолу 1 проценти на 226.5 милиони евра.Клучните оперативни пресвртници во текот на годината се вклучени: * Зголемување на разновидност на приходи со Интернет и Австралија претставувајќи 48 проценти од оперативниот профит и меѓународните пазари, зголемување на 15 проценти од нето-приходи * со Успешно завршување на целосна Вилијам Хил Онлајн стекнување во април 2013. * Поголеми инвестиции во Онлајн операции, capitalising на мобилни игри можност со 166 проценти раст во мобилни игри нето приходи (до 175 отсто во однос на 52 недели) и со нови производи и внесете корисничко искуство enablers воведе * Вилијам Хил.таа и Вилијам Хил.es успешно зголемување онлајн удел на пазарот во Италија и Шпанија; мобилен испорачува во Италија и успешна интеграција на Miapuesta бренд во Шпанија * Втор дом на пазарот основана во Австралија со завршување на Sportingbet и Том Waterhouse.com придобивки.Добар напредок за подобрување план со претстојното лансирањето на нови Sportingbet.com.ау веб-сајт и препарати за тековните да мигрираат Том Waterhouse.com врз Вилијам Хил Австралија технологија платформа * Профитабилност постигнати во НАС бизнис во првата полна година на сопственост * Силна нето парични приливи од оперативни активности на GBP 268 милиони Група главен извршен Ралф Врвот, долго-служат на вработените на компанијата и нејзините многу успешен извршен директор за изминатите шест години, увери инвеститори дека тој ќе остане со група до крајот на 2015 година, scotching гласините претходно оваа година дека тој може да замине порано.Коментирање на годината резултатите Врвот рече: "Во 2014 година ја прославуваме 80-годишнината од Вилијам Хил.Нашите фокусирани трансформација на Групата во текот на последните пет години, значи Вилијам Хил сега е една од светските водечки multi-channel обложување и игри бизниси, со приходи насочуваат преку брзиот раст на Интернет и преку внимателни експанзија во одбраната меѓународните пазари. "Оваа трансформација забрзување во последните 12 месеци со Група воспоставување втор дом на пазарот во Австралија преку превземања на Sportingbet и tomwaterhouse.com и стекнување на 29 проценти од Вилијам Хил Онлајн контролирани од страна на Playtech, додека одржувањето на соодветен структурата на капиталот преку добро поддржани GBP 373 милиони денари (нето) правата прашање и GBP 375 милиони корпоративни обврзници.Како резултат на тоа, нашата Онлајн и Австралија активности изнесува околу половина нашата оперативна добивка и меѓународните пазари, придонесоа 15 проценти од нето приходите во 2013 година како не казино блек џек работа. "Онлајн е Sportsbook перформанси продолжува да биде блескаво, со staking нивоа нагоре околу 400 отсто во однос на пет години од почетокот на 2009 година како не казино бонус работа.

Мобилен Sportsbook претставува 39 проценти од Sportsbook wagering во 2013 година. Ние се стави поголем акцент зад мобилни игри во 2013 година и да се направи добар напредок во усогласување на нашата понуда до одговара на високи стандарди кои ги постави со нашите Sportsbook.Нашата палета на производи е многу проширен и на клиентите искуство е значително подобрена, со повеќе подобрувања за да се дојде во 2014 година best online poker site for pennsylvania. Резултатите се одрази ова, со мобилни игри нето приходите расте со 175 проценти на 52 недела основа.Врвот рече дека трговијата на мало бизнис на групата остана еластични и покрај континуираните стискаш на punters' дискреционите приходи и растот на интернет и мобилни употреба за коцкање best online poker site for tournaments. "Нашата меѓународна експанзија стратегија е напредува добро со Онлајн е локално лиценцирани придонеси во Италија и Шпанија земање удел на пазарот, САД бизнис сега профитабилни и во Австралија основана како наш втор дом на пазарот, со потенцијал да се прошири во повеќе маса на пазарот на клиент база," тој рече.Врвот изрази компанијата поддршка за се движи во земјата страна на бизнис за да ја ограничите употребата на Фиксна Шансите Обложување Терминали со спроведување на нова Асоцијација на Британскиот Bookmakers Код, но тој нагласи важноста на правење политички и оперативни одлуки врз основа на фактот и истражување отколку емоции.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година best online poker site for money. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected]