без депозит бонус живо рулет

бесплатно triple среќа седум слотови

8 октомври 2018 – Сингапур: најголема глобална спортски медиуми сопственост во Азија историја, ЕДЕН Шампионатот™ (ЕДЕН), денес објави дека таа има затворен САД$166 милиони Серија D финансирање круг предводена од Sequoia Capital.Нови инвеститори, вклучувајќи Temasek, Greenoaks Капитал, и други водечки институционални инвеститори, исто така, учествуваа во круг.ЕДЕН сега има вкупно капитална база која ја надминува US$250 милиони евра.Оваа сопственички инвестиции понатаму solidifies ЕДЕН е доминантен на пазарот на лидерство позиција во спортски медиуми индустрија во Азија.За повеќе надградби во ЕДЕН Шампионатот, ве молиме посетете ја www.onefc.com следете нè на Твитер и Instagram @ONEChampionship, и да ни се допаѓа на Facebook.За ЕДЕН Шампионатот™ На Почетниот на Боречки Вештини, ЕДЕН Шампионатот е најголемата глобална спортски медиуми сопственост во Азија историја.Со седиште во Сингапур, ЕДЕН Шампионатот е најголем во светот боречки вештини организација, хостинг напади во сите стилови на боречки вештини како што се Muay Тајландски, кик-бокс, Карате, Кунг Фу, Silat, Санда, Lethwei, Мешани Боречки Вештини, Tae Квон Дали, Поднесување Grappling, и повеќе.Светот повеќето возбудлива боречки вештини организација домаќин на најголемиот спортски забава настани низ Азија, кој се некои од најдобрите светски боречки уметници и светски шампиони, сите потпишан до ексклузивни договори, на најголемиот медиуми емитува во Азија.Во прилог на својата дигитални платформи, ЕДЕН Шампионатот преноси на повеќе од 1.7 милијарди потенцијални гледачи низ 138 земји ширум светот со некои од најголемите глобални радиодифузерите, вклучувајќи Фокс Спорт, ABS-бибиси арапски, Астро, ClaroSports, Bandsports, Startimes, Премиер Спорт, Thairath ТВ, Skynet, Mediacorp, OSN, и повеќе.Медиумите Контакт: Loren Мек, ЕДЕН Првенство (e): [email protected] (м): +65 9771 5617 @LorenONEFC Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre без депозит бонус живо рулет.