најдобрите казино во лондон за блек џек

сè да знаете за рулет

Атлантик Сити е Океанот Одморалиште Казино (ОРК) може да се вратам на аукција блок, и покрај тоа што само е отворен за шест месеци.Во средата, Philly.com известиле за тужба поднесена од страна на Џои Морисеј, поранешниот менаџер на ОРК ноќен клуб, против имотот сопственик, Колорадо инвеститорот Брус Deifik.Морисеј тврди дека тој беше отпуштен, па Deifik може да му се одземе на партнерство интерес Morrisey тврди дека тој беше должници, како дел од неговиот менаџерски договор.Според судските документи, Морисеј е адвокати тврдат Deifik е "во моментов сака да го продаде казино на нов купувач и се обидува да се елиминира секој со сопственички интерес кои би можеле да се спречат продажба." Кога тужбата е поднесена во декември, Deifik rubbished Морисеј тврди дека имотот е за продажба.Но, постојат и други знаци дека нешто може да биде нерегуларно.Прес на Атлантик Сити се изјасниле дека Deifik имаше откажано од планираниот изглед во четврток настан хостиран од страна на Поголема Атлантик Сити Комора, додека компанијата нагло се повлече некоја апликација во Казино Контрола на Комисија за привремено одобрување на високи извршни.Тоа не е сосема потврда дека ОРК е крварење црвено мастило, но таму се наводно најмалку две лути изведувачи кои бараат исплата на $1.1 m за работата тие се врши на имотот ноќен клуб најдобрите казино во лондон за блек џек.
Deifik е мнозинство контролирана AC Океанот Прошетка ДОО купи ОРК за $200m пред една година оваа недела, и сопственост отворен за јавноста на крајот на јуни.Сепак, имотот не успеа да се одржи на воодушевување на нејзините големиот отвор и ОРК е слотови-и-табела приходите изнесува само $11.7 m во ноември, во својот трет по ред месец на опаѓање на продажбата и помала вкупна од било кој од AC осум други места.Имотот е единствениот вистински успешна приказна на денот е нејзината нова sportsbook.ОРК е спортски обложување на приходите на врвот $2.8 m во ноември, главата и рамениците над било која од AC друга земја-врз основа на вложување операции.Треба да ОРК продажба гласини докаже точни, тоа е тешко да се види кој би чекор до плоча ова време сè што треба да знаете за покер. (Се врати Глен Straub, сите се простени.) Пред да ОРК е деби во јуни минатата година, на имотот порано позната како Уживаат имаше седна слободни за речиси четири години по прогласување стечај (по втор пат) во септември 2014 година сè да знаете за блек џек. На $2.4 б Уживаат отвори во април 2012 веќе обележана со неуспех, како Морган Стенли банкари избра – мудро, како што се испоставува – да се отпише $932m во 2010 година, наместо да се фрли повеќе добри пари по лошо.Серија на неблагоразумен одлуките за управување со – вклучувајќи пушите казино кат – наметнува на сопственост во својата прва стечај поднесување во помалку од една година.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre сè да знаете за рулет.