Wrest точка казино вклучена ручек

забава слободни слотови не преземете

По поднесувањето на барањето за неговата мини-казино минатиот септември, речиси една година подоцна, Penn National Игри, Inc wrest точка казино вклучена ручек.
(ПЕН: Nasdaq) се чини дека се ближи цел да се види планираните Холивуд Казино York стане реалност.Гувернерот, Том Волф, надлежен што се познати како Категорија 4 казина, како дел од коцкање проширување законодавство потпишан во законот на октомври 30, 2017, овозможувајќи до 10 дозволи за сателитска казина.Според неодамнешниот извештај од Јорк Испраќање.. забава strat рулет виножито шест опсада. ...во четвртокот, на Wyomissing-со седиште казино и патеката на операторот на redevelopment план беше одобрен од страна на Springettsbury Одбор на Надзорниците.Компанијата е во потрага за изградба на мини-казино во Њујорк Galleria Центар во простор еднаш окупирана од страна на Артикли.Одобренија: Во прилог на сигнализацијата, гласањето од страна на одборот ратификуван објекти како што се пејсаж, промени на паркинг и 3,000 sq ft зграда прилог каде што stairwell и лифт за обезбедување на пристап до казино би се наоѓа.Одлуката од четвртокот беше само еден од неколкуте гласови кои ќе треба одобрение од одборот на надзорниците пред Penn National да биде во можност да се движи напред со $120 милиони казино (која ги вклучува $52.6 милиони евра во слотови и маса игри лиценца надоместоци платени), според официјални лица.На втора мисла: Додека Springettsbury Township првично беше против мини-казино, подоцна се преиспита.И едногласна одлука, изјави член на бордот, Џастин Tomevi, е индикација дека township е "удобно со проектот се движи напред." Игри позиции: под Претпоставка Пен добива поздрав за лиценцирање и зграда, што предвидува изградба временската рамка за Холивуд Казино York да биде помеѓу 12-18 месеци, и да го отворите со некои 500 слот машини и 20 табела игри.Организаторот вели игри објект е дизајниран за да на крајот куќа колку што 750 слот машини и 40 табела игри.АП мини-казина можат да работат помеѓу 300 и 750 слот машини и како и многумина 30 табела игри.Победа понудата: "Ние ја цениме и Springettsbury Township и игри одбор е трпение со нас како ние се финализира неопходни детали.процесот на redevelop постоечката локација дека ние сме лизинг е комплексен и е потребно повеќе време да се финализира од изградба на нови објекти на земјиште што ние сами целосно." Neighborhood concerns: Оние кои се противат на казино изрази својата загриженост во четврток е состанок, со сообраќајниот метеж и целокупната безбедност преземање центарот на вниманието.Жителите зборуваше на township се "семејно ориентирани" и не сакајќи да се види сообраќај "патување нагоре и надолу" патишта.Сепак, компанијата претставници, наводно, рекле дека протокот на сообраќај прашања треба да бидат потпомогнати од страна на неговиот план да се направи пресек на Whiteford Патот во право и право од вртење лејн.Дополнително, врвен приоритет ќе биде полно работно време за безбедност, со речиси 900 камери во текот на имотот.Очекувани придобивки: казино, според Penn National, се очекува да се донесе со тоа 200 полно работно време позиции со просечна плата од $45,000 година, заедно со поттик во туризмот и речиси 1 милион долари годишно во даночните приходи на township кој го зема своето име од Springett Пен, внук на Заедницата е основач на Вилијам Пен.Гувернерот на ЈА потпиша далекусежни приходи пакет во законот за Окт 30, 2017, во која беа вклучени прошири коцкање во државата и на 10 Јануари во Пенсилванија Игри Одбор за Контрола отвори наддавање процес за да се овозможи 10 на државната постојните казина, за да го отворите т.н забава слот машина андроид апликации.
мини-казина. забава слободни слотови не преземете.