покер целосна прстен почетна страна табелата

како да се зголеми штимање слотови темно души 3

Владина комисија во Јужна Дакота неодамна одобрен од спортски игри на законот од страна на тесен 5-4 маргина.Законот, Сенатот Заедничка Резолуција 2, оди веднаш до Сенатот подот и игри оператори во државата, се загрижено гледа за да се види како законодавна парче напредува.Дури и ако е одобрен од страна на Јужна Дакота законодавниот службеници, таму е, наводно, се огромна пречка напред и тоа е сместена во последните престане било законодавство мора да се направи пред да стане закон.За жал за Јужна Dakotans, тие избран за гувернер, Kristi Noem кои се противат на каква било коцкање експанзија во државата.Нејзиниот став не е премногу изненадувачки, со оглед на тоа дека таа рече дека во Мај минатата година, "Лично, јас сум разлика од проширување на коцкање, но ова прашање, на крајот ќе биде одлучено од страна на избирачите, бидејќи тоа ќе бара уставниот амандман." Потоа, таа стана гувернер.Јужна Дакота Приходи, Заменик-Секретар, Дејвид Wiest, учествуваа во претрес пред минатата недела комитет гласа, каде што тој зборуваше за спортски коцкање.Тој рече дека проекциите на $184,700 на даночните приходи на државата беа надуени, бидејќи тие се базираат на она што се гледа во Невада.Сепак, тој нагласи дека Невада веќе има зрели спортски коцкање индустрија, додека Јужна Дакота ќе биде градење на сопствена.За таа цел, Wiest верува на даночните приходи ќе биде само околу $80,000 – многу помалку од она што ќе биде потребно за покривање на трошоците на вработените за регулирање на индустрија.По изразување на неговата позиција, Гувернерот Noem коментира дека тој има направено одлична работа изразување на точно како таа се чувствува за спортски коцкање во државата.Постои уште малку трошка надеж, сепак, за спортски коцкање во Јужна Дакота.На крајот на краиштата, Сенатот Заедничка Резолуција 2 ќе биде одлучено од страна на избирачите, ако тоа го прави Државата преку Конгресот.Сепак, тоа не е нереално да се замислуваме законот состанок својата смрт на почетокот на, како политичари може да биде убеден да се сврти грб на тоа во рамките на други отстапки кои би можеле да бидат понудени од страна на Гувернерот Noem.Дебатата на Сенатот Заедничка Резолуција 2 продолжува оваа недела и таму сигурно ќе биде многу повеќе текст од двете страни на спортски коцкање аргумент како тие се обидуваат да власт пратениците.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер целосна прстен почетна страна табелата.