островот видите казино escanaba mi

е коцкање смета за грев

Подобро Колектив, светските водечки развивач на дигитални платформи за букмејкер информации, iGaming заедници и совети за обложување, ги има и денес заврши на стекнување на 60% од акциите во Rical ДОО ("RotoGrinders") (која работи rotogrinders.com, pocketfives.com, sportshandle.com, usbets.com и pennbets.com) за 21 милион ДОЛАРИ.Во периодот 2022-2024, Подобро Колективно ќе се стекнат со останатите 40% од акциите на RotoGrinders на вреднување врз основа на EBITDA повеќе меѓу 5x и 10x.Вреднувањето ќе бидат утврдени од страна на идниот раст и профитабилноста на RotoGrinders и Подобро Колективна други бизнис во сад островот видите казино escanaba mi.
RotoGrinders цврсто позиционирани во НАС iGaming Основана во 2009 година и со седиште во Нешвил, Тенеси, RotoGrinders поседува силна мрежа на платформи за спортско обложување и дневни фантазија спорт ("DFS") во САД, вклучувајќи ги и rotogrinders.com, pocketfives.com, sportshandle.com, usbets.com и pennbets.com.Во 2018, RotoGrinders генерирани приходи од >8 милиони ДОЛАРИ и оперативниот приход од >3 милиони ДОЛАРИ (EBITA) (он-предмет на ревизија). RotoGrinders историски фокусирани на DFS, сепак, со промена на регулативата во САД пазарот од 2018, бизнис фокусот има се повеќе се насочени кон припадност на спортски обложувања и други онлајн коцкање.Во комбинација со Подобар Колектив е тековна работа, вкупно (annualised) приходи од НАС на пазарот се очекува да надмине 10 милиони ДОЛАРИ во 2019 островот видите казино голф пакети. Останатите 40% од акциите во RotoGrinders се одржуваат од страна на компанијата трите основачи и некои од клучните вработени.Трите основачи ќе продолжи управување со секојдневниот бизнис на RotoGrinders.Компанијата има околу 50 вработени.Подобро Колективно НИ се зголеми со стекнување Подобар Колектив има НИ се фокусирани на производи и работи за некое време, водечки да на приходи од онлајн спортски обложувања од минатата година.Градење на присуство и учествува во овој нов пазар можност е сега зголеми со стекнување на RotoGrinders.Подобро Колективна намера дека RotoGrinders ќе остане со седиште во Нешвил, Тенеси и да биде центар за оперативни НИ се фокусираше производи и бизнис.Исто така, Подобро Колективна САД, Inc е коцкање смета за самовработување приходи.
("Подобро Колективна САД") го отвори канцеларија во Њујорк, која ќе ги координира сите на Подобро Колективни активности во САД, вклучувајќи продажба и маркетинг активности.Подобро Колективна САД ќе бидат управувани од страна на ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Развој на Бизнисот и Продажбата, Марк Pedersen.Подобро Колективна САД клучните точки по стекнувањето: трансакцијата Согласно со купување договор стапи на овој датум, Подобро Колективна САД, во целосна сопственост подружница на Подобро Колективна A/S, има стекнато 60% од акциите на RotoGrinders за 17.85 милиони ДОЛАРИ во кеш и акции на Подобро Колективна A/S со прибл.пазарната вредност на 3.15 милиони ДОЛАРИ за да се издаде најдоцна во рок од јуни 17, 2019 е коцкање смета за грев. Цената на акциите на 75.66 SEK се утврдува како пондериран просек од над 10 тргување дена пред затворање.Покрај него, тоа е договорено, дека Подобро Колективна во периодот 2022-2024 ќе се стекнат со останатите 40% од акциите на RotoGrinders на вреднување врз основа на EBITDA повеќе меѓу 5x и 10x.Повеќе е утврдена од страна на идната профитабилност на RotoGrinders и одредени аспекти на Подобро Колективна бизнис во сад.До 35% и на идните плаќања може да бидат платени во форма на акции во Подобар Колектив, по налог на Подобар Колектив.На нови акции за да се издаде како дел од првичните плаќање, како и сите акции што се исплаќа како дел од идните плаќања ќе бидат предмет на 12-месечно lock-за период од датумот на соодветните споделување на прашањето . RotoGrinders ќе биде целосно (100%) консолидирани во Подобро Колективна сметки од 1 јуни 2019 е коцкање смета за перење пари. Вредноста на активата и останатите обврски tranche плаќања ќе бидат вклучени во сметките на проценетата објективна вредност.За развој на пазарот во САД На 19 Мај, 2018, Врховниот Суд на сад укине Професионални и Аматерски Спортски законот за Заштита (PASPA), изработка на правен статус на спортски обложувања состојба на материја, а со тоа и отстранување на претходната сојузна забрана.Од тогаш, неколку држави, кои биле во полза на укинување на законот на законот, вклучувајќи Њу Џерси, имаат legalised спортско обложување во рамките на нивната држава.Додека некои држави може да се воздржуваат од легализирање спортско обложување, Подобро Колективна предвидува дека повеќето држави ќе го стори тоа во текот на наредните години.Зависни од овој процес, разни пазарот извори се очекува регулирани НАС спортски обложување на пазарот да се надминува 6 милијарди американски ДОЛАРИ во пет години.Подобро Колективна е лиценциран во Њу Џерси, бидејќи 2014 година, и удел на пазарот е во пораст.Има уште само неколку оператори живеат во спортско обложување, но повеќе не се очекува да дојде на интернет во текот на следните 3 до 6 месеци.Во 2019, Западна Вирџинија, Род Ајленд, и Пенсилванија се очекува да започне онлајн спортско обложување, а со тоа зголемување на потенцијал на пазарот.Покрај тоа, Индијана, Ајова, Монтана и Тенеси неодамна донесен спортски обложувања закони, од кои многу се очекува да се вклучат онлајн спортски обложувања покер витези корпус christi тексас. Jesper Søgaard, извршен ДИРЕКТОР на Подобро Колективна: "Бидејќи PASPA беше укине од страна на САД Врховниот Суд минатата година, имаме внимателно се оценува како најдобро да се воспостави Подобра Колективна во одгледување на американскиот пазар.Ние се оценуваат различни стекнување можности, барањето за пристап до силна производи и посветени луѓе со увид во овој пазар.Ние силно веруваме дека ќе се најде точно дека во RotoGrinders, каде што можеме да видиме силна и посветена за управување со тим и талентирани работници.Управување и клучните вработени остануваат акционерите во RotoGrinders за наредните години, во кој на американскиот пазар се очекува да се расплетува, при што менаџмент и клучните вработени од една страна и Подобро Колективна од друга, во голема мера споделување на потенцијалните ризици и главата.Ние сме навистина возбудени околу оваа можност." Калвин Спирс, извршен ДИРЕКТОР и ко-основач на RotoGrinders "се Приклучи на Подобро Колективна група ќе ни помогне да целосно да се реализира потенцијалот ние сме создадени со RotoGrinders мрежа.Регулирани онлајн спортски обложувања ќе создаде огромна филијалата маркетинг можност во НАС.Ние се чувствуваме Подобро Колективна е совршен партнер за нас како оваа можност се развива.Искуството, ресурси, како и на технологијата што ја изградена во текот на последните 15 години во Европските спортски обложувања ќе докаже неверојатно вредни тука.Нашиот комбиниран цел е да се биде најголем НАС спортски обложувања филијалата и ние сме во голема позиција за да се направи тоа да се случи." За Подобро Колективна Подобро е Колективна визија е да ги поттикне iGamers преку транспарентност и технологија – тоа е она што го има направено нив светските водечки развивач на дигитални платформи за обложување совети, букмејкер информации и iGaming заедници.Подобро е Колективна портфолио вклучува повеќе од 2.000+ веб-сајтови и производи, меѓу другите bettingexpert.com, верува и дом на совети од стручни tipsters и во длабочината на обложување теорија.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.