Kojack е покер клуб midland tx

онлајн казино умре besten spiele

Соработници за двете Бојд Игри и Станица Казината биле привремено одобрени од страна на Невада Игри Одбор за Контрола да работат на онлајн покер веб-сајтови во државата, отворајќи го патот за двете компании да почнат да нудат онлајн игри на опции во државата.Иако последната пречка допрва треба да се разјаснат – на Невада Игри Комисија ќе правило за ова прашање на октомври 18 – тоа е почнуваат да се погледне како и Бојд Игри и Станица Казина може да започне свој Невада игри сајтови за играта порано отколку подоцна.Според Лас Вегас Преглед-Списание, и Бојд Игри и Станица Казина се gearing за лансирање на нивните сајтови, иако во различни времиња.Претставници од Бојд Игри покажаа дека нивниот подготвени да седат и да чекаат за нивните онлајн партнер, bwin.партиските игри, да добијат своја лиценца.Од друга страна, Крајната Игри, а Fertitta Интерактивни подружница, кој е контролиран од страна Станица Казина, исто така, ќе ги направи свој чека, барем штом технологија за функционирање на овие сајтови добиваат своето одобрување.Сега за сега, двете компании се во процес на поставување на нивните интернет сајтови знаејќи дека овие сајтови може да се пристапи од компјутери и мобилни уреди во Невада границите.Бојд Игри, барем според извршниот потпретседател Боб Boughner, има само "една и пол" вработени работат на своите Невада онлајн покер сајт.Но, кога сите системи се оди, компанијата очекува да има околу 20 до 30 вработени на сајтот.Слично на тоа, Крајната Игри во моментов се вработени 20 лица за нивните вистински пари покер веб-сајт.Но, штом еднаш дека премногу оди во живо, компанијата очекува да имаат над 100 вработени во својата пати.Двете Бојд и Станица Казина се убедени дека онлајн покер сајтови во Невада ќе заврши стане успешен со Boughner дури и remarking дека има богат фонд на финансиска добивка кои би можеле да бидат имаше од воспоставување на онлајн покер сајтови во државата, можеби дури и двојно зголемување на износот – $132 милиони евра вкупно – Невада казина заработени од телевизија покер соби минатата година.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre kojack е покер клуб midland tx.