часа atencion казино уживаат coquimbo

јадење ѕвезда казино голд коуст

Groundhog Day дојде рано во Германија, каде 41 hopefuls се борат за земјата 20 сојузна обложување спортски лиценци примиле свежи инструкции за тоа како да ги пополните формуларите.Германија започна со процесот на избирање на својата среќа 20 спортски обложувања licensees кратко време откако помина неговиот меѓудржавни коцкање договор во средината на 2012 година, но последните ноември Министерството за Внатрешни работи соопшти дека не е еден од кандидатите имаше успешно исполнети условите за лиценцирање.Властите во Hesse до сега имаат издадено одделни писма до секој апликант, што истовремено укажува на случаи на undotted јас и uncrossed Т и бара дополнителни информации кои се неопходни за регулаторите да се направи нивна одлука.Кандидатите треба да се даде до 14 Март, да resubmit нивните форми.Барем еден неидентификувани оператор groused да eGaming Видиш дека тие се надеваа на оваа најнова одат круг ќе се "повеќе професионални" од претходните напори.Без оглед на тоа колку таа легендарна Teutonic ефикасноста на екранот овојпат, Министерството ќе биде потребно неколку месеци за да процесот на новите апликации пред да направите било соопштение, кое ќе биде проследено со потребни 15-ден застој период.Оператори кои не успеваат да се направи намалување понатаму можат да заболување до делата преку правни дејства кои протестираат нивното одбивање, што го прави еден виртуелен заклучи дека нема оператор ќе биде прифаќање на правните германски спортски облози се до втората половина на годината, во најраната.ДРУГ ШВАЈЦАРСКАТА ПРОПУШТАЈТЕ ЗА BWIN.ПАРТИЈА?Во меѓувреме, еден од германски обложување hopefuls доаѓа под обновува критика преку границата во Швајцарија.Во јуни минатата година, земјата е Државен Секретаријат за Економски Работи (SECO) извика неколку онлајн коцкање сајтови тврдеше дека биле ангажирање во "заблуда", употребата на националните икони, како што се на земјата грб да значи некој вид на државата благослов на нивното работење.Издвојувани за одредена потсмев беше SCasino.com, која е управувана од подружница на Гибралтар-лиценцирани оператор Bwin.партија дигитална забава часа atencion казино уживаат coquimbo. SCasino оттогаш се отстранат навредливите иконографија, но SECO издадени свеж предупредување во понеделникот во однос на она што тој смета дека е уште еден Bwin, поддржан од site, onlinecasinoschweiz24.ch – заедно со Белизе-врз основа Виртуелен Казино Услуги Ад casino-zuerich.com и непознати оператори зад swisscasinoonline.на еу часа atencion казино марина del sol. SECO рече сајтови' користи на Швајцарската знаме и географски услови 'Швајцарија', 'Swiss" и "Zuerich' беа наменети да "создаде впечаток дека коцкање игри се нудат на веб-сајтови потекнуваат од Швајцарија." Всушност, сајтови "никогаш не биле одобрени од страна на Швајцарската Федерална Игри Одбор", бидејќи онлајн коцкање останува нелегална во Швајцарија трпезариска маса со покер масата. SECO рече сајтови во прашања се виновни за "прекршување на двете Федералниот Акт против Нелојалната Конкуренција и Федералниот Акт за Заштита на Швајцарската Грб." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre јадење ѕвезда казино голд коуст.