што значи еден слот за експанзија не

можете да заработите пари на покер

Малта-базирани Yggdrasil Игри се согласи директна интеграција со Вилијам Хил во најновиот удар за добавувачот е брзо-растечка Гибралтар операции.Вилијам Хил сега ќе биде во можност целосно да ги користат Yggdrasil е во-игра промотивни алатки, ПОТТИК и социјална алатка за споделување на, се ФАЛИ, како и да имаат пристап до Yggdrasil е целосен пакет на слотови, вклучувајќи наслови Џокер Милиони, Викинг Оди Berzerk и Големи Blox.По неколку тешки години за Вилијам Хил е дигиталната поделба, овој прилог на операторот казино содржина сигурно ќе се гледа како на обид да ги зајакнат своите онлајн нудат.Игри Комерцијален Директор на Вилијам Хил, Graeme Powrie коментари: "Ние сме биле многу импресиониран од Yggdrasil е посветеност на иновации, и нивната колекција на игри е меѓу најсилните во казино сектор."Одлучивме за директна интеграција па ние може да преземе целосна предност на во-игра промотивни алатки и им понудиме на нашите играчи, исклучително искуство, тие се очекуваат од Вилијам Хил."На Вилијам Хил договор ќе биде Yggdrasil Игри на четвртиот бидејќи утврди тоа Гибралтар канцеларија.Компанијата беше доделена лиценца од страна на Гибралтар Регулаторно тело во јуни 2016 година што значи еден слот за експанзија не.

Потпишување на големи коцкање оператори, вклучувајќи ги Вилијам Хил, и обезбедување на лиценци од различни регулирани јурисдикции е важен дел од добавувачот е стратегија за пораст.На почетокот на оваа година, Yggdrasil, исто така, доби регулаторно одобрување да влезат во Италија е регулирана iGaming пазар, со Yggdrasil Игри наслови се очекува да одат во живо на локалниот пазар во вториот квартал од годината она што го прави извршен казино домаќин не. Fredrik Elmqvist, извршен ДИРЕКТОР на Yggdrasil Игри, додава: "Вилијам Хил е еден од најреномираните имиња во игри, па очигледно е дека е огромна возбуда за да додадете таква доверба и успешна ниво на еден оператор за да нашите редови."Бидејќи стекнување на нашите Гибралтар лиценца за шест месеци, имаме обезбедени се неколку големи оператори, и да работи со најдобрите во индустријата е возење со нас напред и чување ни се во самиот врв на нашата игра." можете да направите пари во texas holdem.