т слот ореви харбор товар

казино во близина на мамут езера ca

Поранешниот ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ Џо Бајден, а 2020 претседателски кандидат, е повикување на Станица Казина веднаш да преговара со своите работници во неколку Невада казина кои се гласа за unionize.Во 2016 година, вработените во седум Станица Казина се гласа за unionize и се приклучат на Кулинарски Работници Локалните 226 и Бармени Унија Локалните 165 организации.Но синдикатите имаат само постигната на две локации: Палатата Станица и Болдер Станица.Матичната компанија Црвена Карпа Места одби да се седне и да се преговара со синдикатот претставуваат работници во Дланки, Зајдисонце Станица, Зелена Долина на Ранч, Fiesta Ранчо, и Fiesta Хендерсон.Казино оператор е предизвик работникот избори преку долги судски постапки.Како доживотно шампион за работа семејства и синдикатите, јас се возбуди од желбата да го научат тоа, преку скапи правни жалби и застој во преговорите, Станица Казина одби да го признае резултатите од повеќе унија избори," Бајден напиша на Црвена Карпа Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Френк Fertitta III т слот ореви харбор товар. "Тоа е императив дека Станица Казина се вклучат во добра вера и да им овозможи на вработените да се приклучат .. т слот или v слот.

вработени од Карпата Станица и Палатата Станица во преговорите за здравствена заштита, бенефиции, безбедност на работа, фер распоред, фер стаж правила, и фер поплаките на процесот," Бајден продолжение.Бајден, по PredictIt политички тешкотии, е во моментов заостанува Масачусетс Елизабет Ворен за Демократски билет.Анкетите, сепак, го имам со мало 0.2-точка води.Невада се очекува уште еднаш да биде еден замав држава во 2020 година т слот ореви за такома кревет железнички. Датира уште од 1912 година, Сребро Држава успешно го зедов на претседателските победник во 25 од последните 27 избори (2016 година Трамп, 1976 Картер да биде два пати државната згрешиле).Бајден вели дека неговото писмо до Станица Казина "не е за двопартиска политика", туку "она што е добро за вашите работници, вашиот бизнис, и Невада економија." Црвена Карпа мнозинството сопственици Лоренцо Fertitta и брат Френк III се главни донатори на Републиканската Партија и Претседателот Доналд Трамп.Секој донираше 1 милион долари за да се супер ПОК водечките Адут е повторен избор понудата, и повеќе пари се очекува на патот.Бајден не е сам во како 2020 надева напаѓаат Fertittas за да не се преговара со нивните unionized работници.Вермонт Сенаторот Bernie Сандерс испратила во август дека двете Лас Вегас tycoons се "милијардер, Адут за поддршка на Дланки Казино сопственици" на кои им треба "да се запре игнорирањето на законот и да почне преговори со своите вработени." Во Мај, Националниот Работни Односи Одбор (NLRB) нареди Станица Казина да преговара со Кулинарски унија за договори во off-Лента Дланки Казино Комплекс казино во близина на мамут езера ca. "Ова е одбивањето-да-зделка случај во кој Испитаникот е оспорување на Унијата за сертификација како преговарање претставник" на NLRB Одлука и Цел прогласи казино во близина на malone њујорк. "Ние ја најде дека Обвинетиот не покрена никаква застапеност прашање што е правилно litigable во оваа неправедна работна пракса постапка." Според NLRB, под федералниот Националните Работни Односи Акт, вработените се "дадена од одредени права за да се придружите заедно да го подобрат платите и условите за работа, со или без унија." Друг синдикатот Лас Вегас казино гигант е Песоци, која е сопственик На Венецијански и Palazzo.Компанијата е контролирана од страна на републиканската партија megadonor милијардер Шелдон Adelson. казино во близина на трговскиот центар на азија филипини.