најдобрите казино во близина на сан диего

купи плати слот машини

Сезона XI на Светот Покер Турнеја (WPT) ќе го достигне крајот на патот, и како и секогаш тој пат завршува во подножјето на Bellagio во Лас Вегас за Светското Првенство.Акцијата достигна Ден Три и водечки на начин е Bestbet Отвори Шампион Мајк Linster со 744,000 чипови најдобрите казино во близина на сан диего.
Linster освои својата $25,000 седиште по својата импресивна победа само пред неколку недели – како не 22 други WPT Шампионите кој се најде успех во текот на единаесеттата сезона на WPT акција.Првиот ден на акција привлече 113-играчи и чип лидер, во тоа време, беше Ќе Failla.Возбудата е еден од многуте WPT Шампионите членови на Клубот во про-тешка поле, по освојувањето на 2011 Легенди на Покер во Лос Анџелес за $758,085 купи еден покер чип. Тој bagged до сочни во потрага 276,000 и Linster не беше далеку зад себе со 269,000 купи покер масата reddit. Поранешниот WPT Лондон шампион Џејк Коди исто така заврши на врвот крајот на чип точки со 250,000, продолжување на неговата добра форма дека го виделе да се направи конечната табела на Европската Покер Турнеја (EPT) Гранд Финалето во Монте Карло, каде што тој заврши на петтото место за $329,124 само минатата недела купи плати слот машини. 93-играчи заврши првиот ден е игра, но повторно влегување клаузула дозволено играчи до осмата ниво на игра на Ден Два, да повторно да влезе во акција.Уште 33-играчи прискочика со екстра Wonga, придонесувајќи за вкупниот награден фонд од $3,540,500 со победникот во собата да одиме подалеку со $1,150,297 кога дејството, доаѓа до затворање на петок, 24-ти Мај.Топ десет чип брои вклучуваат седум поранешни шампиони: Мајк Linster, Antonio Esfandiari, Amir Babakhani, Џејк Коди, Chino Rheem, Rocco Palumbo и Ќе Failla, заедно со еден од во-форма играчи во светот Дан Shak, неодамнешните €25,000 High Roller Победник во Монте Карло Стивен Silverman и Ричард Harroch. Phil Hellmuth и Daniel Negreanu се уште се во микс, како што се последните години шампион Марвин Rettenmaier и WPT Сезона XI Играч на Годината лидер Мет Salsberg како да се извишува паричните средства на chumba казино. Salsberg би биле многу среќни да чујат дека Павле Volpe избра да се концентрира на победа ЛАЖИЧКА наслови и прескокнат WPT Првенство.Тоа значи само Павле Klann може да предизвика вознемирен и тој исто така останува во текот на Денот Три поле.Еден човек кој не е во Ден Три поле е Phil Ivey.Тоа нели е многу добар неколку недели за најголемиот играч во светот.Се нарекува измамник од Crockford е казино, трошење €300,000 во EPT Гранд Финалниот Супер High Roller и бришење прашина бришење прашина надвор понатаму $25,000 во WPT Првенство не се случува да го скрши на банката, но тоа не е најголем подготовка наслов во Светската Серија на Покер (WSOP) во под fortnight е време.Третиот ден на акција е поставен да започне на пладне (PT).Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се добие даночни се врати од нас казино добивки.