аптека складиште во близина на круната казино

холивуд казино амфитеатар сент луис седење мапа

Вчера, на Светската Серија на Покер почна 47th водење на годишниот турнир серија, со покер играчи наслов на Рио Сите Suite Hotel and Casino во Лас Вегас да се земе учество во неколку турнир настани во текот на следните неколку недели.Серијата ќе им понуди 69 настани работи од јуни до јули, со Главниот Настан кршење повторно откако последната табела се постигне и да се врати за ноември Девет оваа есен.За првиот ден на WSOP, играчи може да се започна со кој се натпреварува во готовина игри во Павилјон Соба или да се земе учество во еден табела сателити за да може да се квалификува за одредени настани на распоредот.Секојдневно Deepstack турнири, исто така, започна со мулти-табела турнири работи за само еден ден во сличен формат на стандардот WSOP настани.Немаше хривнија настаните кои се случуваат со првите да се одржи денес, на $565 Казино Вработените Не Limit Hold ' em турнир.Мега Сателити, исто така, започнете денес и ќе продолжи до 7 јули.Ова ќе обезбеди играчи со начин да се победи $1,500 турнир влез како и $100 за секој десет играчи кои се пријавите за сателит.Мега сателити ќе имаат купи-во на $185 и ќе биде турбо формат, гледајќи слепи нивоа се зголеми во десет минути временски рамки.Постојат неколку настани на Светската Серија на Покер распоред што навивачите и играчите ќе се плаќаат поголемо внимание за да, вклучувајќи го и Colossus II.Овој настан ќе започне во четврток со првите два летови, со шест почнувајќи летови во сите.Настанот ќе понуди прво место со минимум од 1 милион долари награда во пари со најмалку $7 милиони за посегнување во вкупно.Распоред е преполн со уникатен и враќање настани, со Рио сите abuzz сега како играчи патување во од целиот свет да учествуваат во најочекуваните турнир серија на годината. аптека складиште во близина на круната казино.