казино индијана џонс: крадците-продолжението фрлија

е saratoga њујорк казино се отвори

Поранешниот НБА судијата Тим Donaghy се врати во шарени кошула, игра криво службеното лице во wresting прстен. Donaghy откако служел затворска време во кошарка коцкање скандал. Donaghy е во рингот оваа недела како корумпирани судијата во Лигата на Големи Борење покаже Фузија.За време на натпреварот, Donaghy помогна борач Ричард Holliday пораз вентилатор омилени Савио Вега за Карибите тешка категорија првенство.Сè беше на нагоре и нагоре," Donaghy тврди во изведена интервју по рунда, наречен рака натпревар.Лута Вега вели, "Вие изневерил мене," а што следи Donaghy off-камера како да бараат конфронтација.На 54-годишниот Donaghy подоцна рече дека тој мисли дека навивачите ќе се најде на шоу-забавна.Тој додаде дека тој бил "малку надвор од мојот удобност зона", но верува дека тоа беше добро, според Спорт Ѕ казино индијана џонс: крадците-продолжението фрлија. "Борење е форма на забава, и јас сум да се забавувате со тоа," Donaghy рече казино железничка станица телефонски број.

"Тоа што влегов малку повеќе физичка отколку што се очекуваше, но тоа дефинитивно беше возбудливо.Секој беше многу корисна и професионално, и се надевам дека и јас сум дел од тоа повторно." Роден на Филаделфија област, Donaghy officiated во Националната Кошаркарска Асоцијација од 1994 до тој поднесе оставка во 2007 година е морска храна бар отвори во малку крик казино. По неговото пензионирање, тој pleaded вина да обвиненија за заговор да се вклучат во жица измама и предавателна обложување информации преку меѓудржавни трговија, според ESPN. Donaghy соработуваа со обвинителите во случајот и добил 15-месечна затворска казна.Во книга објавена во 2009 година, Donaghy пишува, "во Текот на овој темен период, јас поврзани со мало bookies и познат Моб бројки, полека да стане некој моето семејство и пријатели веќе не признаваат." Тој додаде дека тој "помина во внатрешноста информации за мудар момци кои се прави милиони долари на мојот зема и поставата на џебовите на Мафијата гиганти." Книгата е насловена Лични Фаул: Прво Лице Сметка на Скандалот Кој го Потресе НБА.Во 2013 година, Donaghy зборуваше На Моб Музеј во Лас Вегас. Donaghy се појавува во неодамнешната објава серија со наслов Whistleblower, од страна на спортски новинар Тим Livingston.Мулти-дел објава проучува нелегално коцкање и Мафијата влијание во НБА е saratoga њујорк казино се отвори. Donaghy, кој живее во Sarasota, Флорида, е поврзана со спортско обложување сервис наречен Уп Зема: Tim Donaghy е Handicappers.На Уп Зема веб-сајт се забележува дека Donaghy знае "како и што може да влијае на резултатот." Сајтот додава дека Donaghy има "нога на повеќето handicappers", бидејќи на својот "инсајдерски искуство во officiating игри." Donaghy не е само поранешен спортски фигура поврзани со спортски обложувања компанија.Поранешниот Лигата на Големи Безбол играч и менаџер Пит се Зголеми исто така е поврзана со handicapping услуга.Во 1980-тите, Роуз беше забранета од бејзбол за обложување на и против неговиот тим.Роуз неодамна се согласи да служи како национален портпарол на oddsmaker Вејн Allyn Корен е Вегас Победниците спорт-wagering анализа и совети услуга.Ова доаѓа како спортско обложување се шири низ земјата.На национално ниво, 20 држави и Вашингтон, D. C., им овозможи на спортски wagering или на мобилните уреди или во-лице во казино sportsbooks.Законодавство за да се овозможи спортско обложување е на разгледување во Грузија и во други држави..