она што е куќа предност во рулет

окото на ра слободни слотови

Zynga Покер е ближи десеттиот роденден, но на преподобниот бесплатно-се игра играта само испратени своите најдобри квартален мобилни перформанси во франшиза во историјата.Социјална гејмерите Zynga го објави својот извештај за Q1 карта на четврток, која покажа дека зголемувањето на приходите 4% од година на година да $194.3 m три месеци што завршува на 31 Март она што е куќа предност во рулет. И покрај ова добијат, компанијата се уште се изјасниле нето загуба од $9.5 m, иако тоа е подобрување во однос на $26.6 м загуба во Q1 2016 година она што е куќа предност во craps.
Резервации, во-игра продажба на виртуелни добра, се зголеми за 14% до $207.4 м, од кои 85% дојде преку мобилен.Мобилен картони беа до 27% од година на година, додека мобилни приходи беше до 19%, сметководство за 83% од вкупните приходи, десет поени повисока отколку во Q1 2016 година. Работите беа помалку розова на 'рекламирање и други" пред се, благодарение на што Zynga се нарекува "мекоста" во игри на ад пазарот.Категоријата приходите падна 18% на $40.8 м она што е куќа предност во казино војна. Zynga биле пролевање корисници во текот на изминатите неколку години, како што се Доналд Трамп корне болни луѓе надвор осигурување ролни, но, компанијата успеа да отсвират некои ретки корисникот раст во Q1, иако не, благодарам на десктоп компјутер на корисниците.Просечната секојдневно активни корисници (DAU) беа до 8%, водени од 16% пораст на мобилни DAUs, се компензира со 30% пад во веб DAUs.Просечната дневна резервации по просечна DAU беше до 4% од година на година да $0.107 но надолу 10% од Q4 2016 година окото на ра слободни слотови. Придобивките беа поради значителен пад (36%) на стапката на конвертирање на играчите да обврзници, која се зголеми за 2.3% од 1.7% во Q1 2016 година. Zynga Покер изнесува 23% од Q1 игра приходи, четири поени повисока од истиот период минатата година.Играта се возеле интензитет од Apple кој производ за прв пат во App Store во Q4, која помогна да се вози Q1 мобилни приходи до 63%, мобилни резервации до 76% и мобилни публиката до 78%.Покер производ на раст беше најсилниот во текот на две години, а компанијата вели дека тоа е планирање "амбициозен карта на храбар удира" за да се обезбеди стан одржува својата позитивна траекторија во пресрет на десеттата годишнина во јули. Zynga е Социјална Слотови поделба имаше помалку импресивна квартал, како и неговото учество на играта приходите падна три поени за 29%.Многу од падот се должи на Удри Богата!Слотови, која ја видов својата споделување на намалување од една третина до 10% од вкупниот игра приходи.Волшебникот од Оз Слотови помина подобро благодарение на воведувањето на Изберете ја Вашата Страна функција, и Zynga тврди слотови поделба затворени од четврт посилни отколку што започна. Zynga ги очекува своите февруари стекнување на Harpan е Solitaire производ ќе додадете некои oomph останатите казино производи.Компанијата тврди дека веќе се гледаат "силен афинитет" помеѓу Solitaire и Zynga е Чисто и Социјална Казино публика окото на хорус слотови демо. Zynga рече дека очекува да се изгуби уште една $6m во Q2 поради продолжение бавноста во рекламирање на продажбата и се намалува во веб-базирана активност и постари игри.Но Zynga извршен ДИРЕКТОР Франк Gibeau рече на компанијата пресврт беше стекнување на пареа и тој кажа Игри Индустрија Биз дека "очекувам дека ќе биде профитабилна во многу блиска иднина." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.