правец на реката казино монтгомери ал

во време слот дефиниција

По порано во недела најавува неговото стекнување на Австрискиот sportsbetting филијалата WettPortal, Подобро Колективна е сега намера за кршење на Обединетото Кралство на пазарот по своите купување на онлајн казино колега CasinoLounge.ко.велика британија.Основана во 2004 година, Копенхаген-базирани Подобро Колективна е инвеститорот на дигитални платформи за обложување совет, букмејкер информации и iGaming заедници.Јуни го виде тоа се стекнат со Австриската sportsbetting филијалата SportFreunde правец на реката казино монтгомери ал.
"Како е воспоставена филијалата познат во Обединетото Кралство на пазарот и со Обединетото Кралство да биде примарен пазар за Подобар Колектив, ние сме среќни за проширување на нашето портфолио со CasinoLounge.ко.велика британија," читај изјавата од Михаел Kopec, Спојувања и Превземања Главата за Подобро Колектив правец на реката казино отворање датум. "Ние веруваме дека ова ќе биде добар чекор во нашите спојувања и превземања активност и дека ние се најде вистинскиот момент за двете страни да влезе во таков договор со кој ќе ги види двете страни имаат корист од овој договор." Подобро Колективна објасни дека CasinoLounge.ко.велика британија започна живот во 2013 година како замисла на само двајца луѓе пред да бидат стекнати две години подоцна од страна на онлајн казино во Cashmio.Таа изјави дека на стекнување е наместено да биде "заемно корисни за сите партии", како огранок сајт не била "примање на вниманието тоа го заслужи" правец на реката казино во riverton вајоминг. "CasinoLounge.ко.велика британија првично беше хоби проект и ние сме многу горди на она што го израсна да биде," читај изјавата од Марија Boelius, Главен Извршен Директор за Cashmio во време слот дефиниција. "Тоа е bittersweet да се каже збогум на нашето бебе, но ние сме во позиција каде што е во секој најдобар интерес на рака го така што ќе можат да се фокусираат исклучиво на Cashmio.Ние сме среќни да помине CasinoLounge.ко.велика британија за да индустрија лидер како Подобар Колектив.Ние сме сигурни дека во својата искусни раце, CasinoLounge.ко.велика британија ќе биде во можност да се развие уште повеќе." во време слот или на временски слот (time slot.