Asda периодични слот

е ранчот кокошка казино отворена сега

АТЛАНТИК СИТИ Во една минута минатото полноќ, Дебра Вагнер беше одеднаш се невработени.На housekeeper за 23 години во Атлантскиот Клуб, таа беше еден од 1,600 работници кои ги загубија своите работни места рано понеделникот, кога се борат казино затвори, жртва на презаситеност на казина во североисточната U asda периодични слот. S., на Само неколку часа по мал број на клиенти и последен-промена работници смета надолу казино е последниот пет секунди, Вагнер, застана во согласност со стотици други во сојуз сала, со надеж дека ќе постигне $20 супермаркет подарок картичка и некои помогне во пополнување на невработеност документација. "Имав се планира да се пензионира тука", рече таа. "Сега јас ќе се соберат на невработеноста, а можеби и во пролет некој ќе почне вработување.Се надеваме." Што се чинеше дека малку веројатно.Со казина никнуваат во сите држави околу неа, на Атлантскиот Клуб стана жртва на студот ефикасноста на пазарот: Аналитичари веќе долго време се рече дека во овој регион, има премногу казина и не е доволно коцкари да ги задржи сите на цврсти нозе.Две ривал казино компании платија комбинирано $23.4 милиони за да се затвори Атлантскиот Клуб и да се отстрани она што тие го сметаат за непотребни капацитет од пазарот.
Tropicana Забава купи слот машини, маса игри и листи на клиенти, додека Цезар Забава купи 801-соба хотел за кој нема непосредна планови.Вагнер дури и не можат да се сврти кон семејството за помош како тоа функционира. "И сестрите ми работеше таму, и така не мојата мајка", рече таа е chinook правец на казино се отвори токму сега. "Сите ние сме надвор од работни места, со сите четири на нас.Ние дури и не можат да си помагаат едни на други." Откако Атлантик Сити е топ-заработка казино — каде потоа-сопственикот Стив Wynn clowned наоколу со Френк Синатра во реклами, со легендарниот пејач на armful на свежо крпи — Атлантскиот Клуб излезе со whimper.Во неколку часа пред 12:01 a.м.затворање, неговите ресторани и барови ги имаше сите затвори, и многу коцкари и вработените веќе лево.Неколку умре-hards остана на казино подот до крајот, сметајќи надолу финалните пет секунди како дилери, кои беа одеднаш невработени пукна во солзи и го прегрна еден на друг.Во рамките на моменти, казино персонал почна редење и броење на чипови и се подготвува да го отстрани парични кутии од казино подот е ранчот кокошка казино отворена сега.

"Каде беше нашата поддршка?", праша Кети Buonasorte, коктел сервер за 28 од казино е 33 години. "Тие сите ни остави.Ниту еден политичар ни помогна.Никој не дошол да го спаси нас." "Тоа е тажен ден", рече Давид Rebuck, директорот на државниот Поделба на Игри за Спроведување на законот, кој го гледал исклучување процес да започне веднаш по полноќ.Дилери и припадници на безбедносните сили постави на работа сметајќи ги земе од казино е последниот ден.Во текот на ноќта, работниците почнале да го прочитате метар на секоја од стотици слот машини, испразните кеш контејнери и безбедна нив во пребројување соба.Во одреден момент во понеделник, оклопни возила беа да се отстрани останатите cash е chinook правец на казино затворени. By среда, екипи од Tropicana ќе почне отстранување на слот машини и маса игри.Казино подот ќе бидат голи до крајот на месецот, Rebuck рече.Тоа беше првиот казино затворање во Атлантик Сити, бидејќи на Песок затвори во 2006 година.
Борејќи се за години против нова, поголема казина во Атлантик Сити и во соседните држави, на Атлантскиот Клуб бара купувач за изминатите неколку години, но не беше во можност да го привлече еден.Тоа се поднесе барање за стечај во ноември.Неговите сопственици, Колонија Капитал ДОО, Лос Анџелес хеџ фондот, се плаќа повеќе од половина милијарда долари за тоа во 2005 година. колку испис покер калкулатор.