колку за совет казино придружник

craps шансите за помине линија залог

Лас Вегас-базирани производител на електронски игри на среќа машини (EGMs), PlayAGS Inc (NYSE:ЗНАМЕ) неодамна го најави назначувањето на Мајк McKiski како и неговиот Потпретседател на Продажбата за Западен U.
и Службените Сметки колку за совет казино придружник. McKiski ќе од новата позиција доведе компанијата е продолжение на пазарот на раст од работа со клиенти за да се утврди пораст на приходите можности во западната половина од U колку за совет казино дилер. Постар Заменик Претседател на Продажбата за ЗНАМИЊА, Роберт Пери изјави дека како што побарувачката за компанијата "постојано висока-вршење слот производи" останува висока, тие се стави заедно "најдобра во се одгледуваат продажен менаџмент тим" да се направи поголемиот дел од нивните можности, според соопштението.Пери се објасни, "Регрутирање на Мајк да доведе нашите сегашниот тим на сметка директорите во Западниот ќе им помогне на воздигне нашите приходи потенцијал и да се зголеми нашата силна клиент-центрични култура како што продолжи да се проширува.Меѓу неговите докажани досие како продажбата лидер и неговата природна способност да се развијат нови пазарни можности, ние сме убедени Мајк ќе додадете огромна вредност за ЗНАМИЊА." За неговиот дел, McKiski рече дека тој го гледал ЗНАМИЊА' импресивен раст во текот на изминатите година и половина, вклучувајќи преземање на компанијата јавноста во јануари оваа година, и тој е "желни да се приклучат на Тимот ЗНАМИЊА." Тој продолжи да се каже, "јас сум возбуден да работат за компанија која е именуван за еден од 2017 на "Најдобрите и Најпаметните' места за работа, заработувачката оваа чест преку намерно се фокусираат на услуги на клиентите, вработените, како и културата.Јас сум убеден дека нашите сегашни производ динамика во просторот, заедно со претстојните библиотека на дополнителни игра теми, прогресивна решенија, и кабинети, ќе ви помогне да продолжите со ЗНАМИЊА раст приказна во рамките на двете Корпорации и Племенски Игри пазари." McKiski нова улога ќе наводно се фокусира на зајакнување на компанијата стратегија за слот продажбата да се зголеми приходите раст низ Западните држави, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на Невада, Калифорнија, Вашингтон и Аризона, заедно со важни службените сметки во рамките на овие области.Пред доаѓањето на ЗНАМЕ, Mckiski, кој, наводно, има Б craps на значење во тамил.
од UNLV, служел како ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Продажбата за Западен U. во Interblock и пред тоа, тој беше Научен Игри', Директор на Продажба и Комерцијални Операции.Во неговата континуирана едукација, McKiski ќе, според соопштението, се натпреваруваат својата МБА студиите оваа есен во Аризона Државниот Универзитет е В craps шансите за помине линија залог.

Carey Школа за бизнис. craps шансите за место облози.