партија во казино де мадрид

грнчарството штала круг покер масата

Грофот Черчил Падови (NASDAQ:CHDN) и DraftKings (NASDAQ:DKNG) кај игри акции на човековиот живот непријатно за кратко продавачи.Тие се потенцијално сигнализација дека овие имиња и другите може да понуди некои близина на рок главата како мечешки трговци раш за да се покријат.Со засолниште-во-место политики и казино исклучувања наредба на ден со почеток во Март, shorting игри акции стана еден од 2020 година е најлесен и повеќето профитабилен занаети...се додека тоа не беше.Со stay-at - home директиви сега во голема мера ја крена, уби од регионалната отворени казина, и Невада игри својства се приклучи на забавата во јуни 4, да се биде мечешки на игри акции носи огромна близина на рок ризик партија во казино де мадрид. Dusaniwsky белешки S3 опфаќа 61 акции во казино и игри сектор, кои имаат вкупен краток интерес на $6.16 милијарди долари, 95 проценти од која е посветена на 10-те-shorted имиња.Верувале или не, мечешки трговци потонат нивните заби во DraftKings, акции што е повеќе од двојно од своето април 24 иницијална јавна понуда (ИПО).
"DraftKings (DKNG) видов најголемата промена во кратко продавачот расположение, со краток продажба претвора во краток покривање до крајот на Мај," рече Dusaniwsky poubelle на рулет брицо депо. "DraftKings краток продавачот бил нето краток продавачот за првите три недели од минатиот месец, додавајќи $263 милиони денари на кратко изложување.Но, тие биле покривање на дел од нивните кратки филмови во текот на минатата недела со $47 милиони денари на нето купи-да-го опфаќа погубен." Други компании со спортски обложувања изложување, вклучувајќи Черчил Падови и Бојд Игри, се соочуваат со краток покривање, иако катализатор со Бојд може да биде повеќе за компанијата, Луизијана и Мисисипи места reopening минатиот месец, и девет од неговите 12 Лас Вегас својства беше дозволено да го стори тоа во четврток.Без разлика на индустријата, силно shorted акции може брзо да се промени насоки, принудувајќи трговци држи мечешки облози за да се покријат оние позиции, што само љубителите нахакан пламен.Постојат некои податоци укажува краток продавачи во игри акции доби малку премногу алчен. "Во текот на минатата недела, Казино & Игри краток продавачот го даде назад една четвртина од нивните mark-to-market профит, губејќи -$598 милиони на своите +$2.40 милијарди оџакот на чипови," додава Dusaniwsky.Во тоа време, DraftKings и Бојд беа две од четирите најголеми проблеми за кратко продавачи.Во она што може да се опише како изненадувачки, најмногу-shorted игри акции е Eldorado Акции (NASDAQ:ERI).Тоа беше голема трговија за мечките кои се возеле на акциите надолу од $70 или висок $60-тите години на Март ниско ниво од $6 грнчарството штала benchwright покер масата.

Но, акциите бидејќи има објавено шест пати добивка.Изработка на прашања кои се потенцијално опасни за ERI мечки е дека тие треба да се развивам многу снабдување во случај на уште еден митинг.Како процент од плови продаваат кратко, ERI живее северно од 39 проценти, според S3 податоци.Долар во однос, што е речиси $960 милијарди.Како процент од плови продаваат кратко, следниот најблиску казино оператор е Penn National Игри (NASDAQ: ПЕН) во 21 процент.Мечешки трговци се гледаат профит јаде далеку со Пен, исто така, како на акции е до 733 проценти од својата Март падови. грнчарството штала круг покер масата.