Muck губење на рака во покер

како да се стане коцкање советник

NetEnt се подготвени да влезат во Пенсилванија игри на пазарот по обезбедување својот прв клиент во државата; Penn National Игри.Пен Онлајн Забава, подружница на Penn National 's Интерактивни Потфати, ќе добијат NetEnt онлајн казино игри.Ерик Nyman, генерален Директор NetEnt Америка, рече: "Овој договор означува NetEnt е прв клиент за потпишување за Пенсилванија и е важен чекор во нашата развојна стратегија во Северна Америка."Јас со нетрпение очекуваме да на нашата соработка со Пен и Националната и веруваме дека нашата забавна онлајн игри ќе биде многу ценет од страна на играчите во Пенсилванија."Веста за овој договор што следи завршување на Penn National е стекнување на Врвот Забава за $2.8 bn претходно овој месец.Крис Шефилд, MD на Пен Интерактивни Потфати и Sr muck губење на рака во покер. Заменик Претседателот на Penn National Игри, рече: "задоволни сме да им понуди на NetEnt портфолиото на онлајн игри на нашата HollywoodCasino.com клиенти и со нетрпение очекуваме да партнерство со NetEnt да започне онлајн игри на среќа во Пенсилванија."Претходно овој месец, таа потпиша договор со клиент Черчил Падови за снабдување со содржина на операторот во Њу Џерси онлајн казино на пазарот.Договорот се проширува NetEnt присуство во Њу Џерси по снабдувач веќе формираат партнерства со Borgata Hotel Casino & Spa, Хард Рок Атлантик Сити и Tropicana. muckleshoot казино проверете злоупотребат политика.