кој е сопственик на вртење камен казино

канзас ѕвезда казино арена настани

Стравувањата се subsiding во Макао гејминг индустријата како clampdown против UnionPay трансакции се појавува да биде забавување, според коцкање аналитичарите.Меѓународен брокерски ЈП Морган Хартии од вредност и Јапонски кредит-долг watcher Номура имаат allayed се однесува на одржливи crackdown на UnionPay терминали во поранешниот португалски енклава.Додека последниве clampdown на малопродажните продавници' користи на терминали додаваат негативни чувства, за да игри на пазарот, на две финансиски институции веруваат дека crackdown не ќе имате било какви мерливи влијание врз бруто игри приходи трендови кој е сопственик на вртење камен казино.

"Ние веруваме дека најновите UnionPay терминал removals и Светското Првенство имале малку (ако има) влијание на Макао GGR досега," Номура аналитичари Хари Кертис, Даниел Адам и Брајан Dobson што е наведено во белешка издадена во понеделникот.Во меѓувреме, ЈП Морган аналитичари ДС Ким и Шон Zhuang истакна дека повеќето од нивните контакти беа под влијание од страна на clampdown "како играчи се најдат други начини за да се добие ликвидност." Тие, исто така, забележав дека Кинеската влада не започне понатаму crackdowns во последниве недели—индикација дека инцидентот се може да се изолиран случај канзас ѕвезда казино сите можете да јадат рак нозе. "Нашата on-the-земјата проверки откриваат дека некои (не многу) на накит продавници внатре казина се всушност продолжи UnionPay услуги неодамна, иако се чини дека тие повнимателни отколку порано во нудат такви услуги (ова може да биде затоа што тие може да се користат нелегални мобилни точка-на-продажба на машини, иако ние не можеше да се потврди ова)," според ЈП Морган аналитичарите.Во текот на изминатите неколку години, Макао органи имаат спроведени рации на нелегалната UnionPay терминали—настани кои се направени нема значително влијание врз GGR.Можеби една од причините зошто рации не се мерливи влијание е поради изобилство на правни UnionPay терминали.Исто така, Макао финансиски и игри регулатори не се поставени други значајни ограничувања на трансакции.На почетокот на овој месец, на Монетарната Власт на Macao брзо полеани шпекулациите дека Macau pawnshops се забрани користењето на UnionPay.Сепак, Макао финансиски чувар истакна дека "банките се должни да се изврши соодветна длабинска анализа на, и постојано следење на, на трговците со цел да се спречи злоупотребата на ПОС машини [за] нелегални активности." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre канзас ѕвезда казино возраст барање.