како да се користи фразата покер лице

како да се игра во казино и да победи

Сребро Наследство Group Ltd објави во понеделникот дека тие се обезбедени на друг $5 милиони евра за Непал подружница, Тигар Еден Pvt Ltd, со што го компанијата Тигар Палата Одморалиште Bhairahawa уште еден чекор поблиску до отворање по повеќе изградба одложувања.Во понеделник поднесување со Австралиската Хартии од вредност, компанијата вели дека новото финансии објекти ќе "пејд US$2.0-милиони САД$20 милиони извонредна обврзници, што се издава на Сребро Наследство Ltd на 26 август 2016 година, на или околу 25 август 2017".Ова е втор пат оваа календарска година дека компанијата има да се извршат дополнителни средства за проектот во Bhairahawa областа на Непал.Новиот казино одморалиште се наоѓа на околу 12 километри (~7.5 милји) од Непал/Индија граница и се очекува да привлече коцкање сообраќај од повеќе градови во Uttar Pradesh кои немаат казина на нивните сопствени.Иако Хонг Конг-базирани, Австралија-листата Сребро Наследство има казино операции искуство во Виетнам со нивните Феникс Меѓународни Клуб во близина на Ханој, еден од само 7 вистински казина лиценциран во земја, и На Милионер Клубот во Катманду е Шангри Ла Hotel & Resort – ова е нивниот прв луксузни casino resort во јужниот дел на Непал.Тоа се очекува да допрете една од најголемите светски unserved игри пазари.Сребро Наследство Група објавен во јули 2016 дека тоа планира да го листата на Австралиската Хартии од вредност.Одморалиштето се очекува да се отвори на крајот на февруари 2017 како да се користи фразата покер лице. Во февруари компанијата побара и доби дозвола за привремен и непосреден прекин на неговите акции тргување на ASE, откако најави дека се впуштат отворање ќе бидат одложени поради "привремено неочекувани одложувања", вклучувајќи ги и "недостаток на ликвидност во Непал банкарски систем".На крајот од јули компанијата рече дека очекува да се отвори во две фази, до крајот на годината со хотели, вили и угостителство области отворање до крајот на септември и казино и други области на одморалиште лансирање во ноември.На од 20.000 квадратни метри казино, 100 соба 5-ѕвезда хотел, и 2 вили се очекува да чини компанијата вкупно US$51.8 милиони евра за да се комплетира до некои американски долари 11.8 m од првичната проекција од НАС$40m, според извештајот на Индија игри закон порталот glaws.com.Сребро Наследство објавен претходно овој месец, дека компанијата е ко-основач и претседател на развој на бизнисот би се повлекува надолу во почетокот на септември.Додека служат како Главен Оперативен Директор и Извршен Директор на Сребро Наследство, Тим Пастир успеа стратегијата, продажба и секојдневните активности на група. како да се користи коцкање игри со коцки во табла.