сандали казино во ст. луција

седум пердуви индискиот казино орегон

Три победнички билети биле идентификувани во петок рекорд $640m Мега Милиони џекпот нерешено.Победниците беа продадени во Илиноис, Канзас и Мериленд сандали казино во ст. луција. (За жал, Илиноис билет не беше продадени онлајн.) Секој победник ќе биде во вредност од околу $213m пред даноци.Имаше никој не одговараше победа броеви на петок, џекпот ќе се префрлаат да неверојатен $975m, но со проценета $1.5 б вредност на билети се продаваат, ќе се јавуваа некој мораше да победат во бестрага.Големината на наградата го направи овој цртеж нешто на национална зборува точка во сад.Дури и Републикански претседателски кандидат Мит Ромни видел се вклопуваат да коментира за hoopla.Побарано од страна на избирачкиот во кампања stop дали тој би купил билет, веќе fabulously богатите Ромни, посочи тој hadn ' t, но се пошегува дека тој разбира Лас Вегас Песоци претседател Шелдон Adelson "има купи некои билети" – на offhand однос на Adelson семејство $16м донации кон претседателските аспирации на longshot кандидат Newt Gingrich (можеби единствениот подолго шут од освојувањето на Мега Милиони).Можеби weirdest сцена доведоа до петок е извлекувањето, во Невада, еден од осум држави кои не учествуваат во Мега Милиони лотарија sandia албакерки казино & resort. (И покрај тоа што вошлив со казина и sportsbooks, Невада нема лотарија.) Остави Невада жители кои сакаат да се игра на лотарија срање outta среќа, освен ако тие не беа подготвени да се travel седум среќа казино хилтон сеул. By напладне в четврток, на Асошиетед Прес објавија линија за да пристапите лотарија терминали во Primm Долина Места продавница само преку границата во Калифорнија беше 1.000 луѓе длабоко.Се чека да се добие во внатрешноста на продавници беше, наводно, четири или пет часа.Сем Roark, Primm директор на операции, рече продавница се продаваат 184k билети за во четврток и се очекува да се продаде 200k повеќе во петок седум пердуви индискиот казино орегон. Intriguingly, Roark тврди продавница се продаваат $20k вредност на билети за едно лице, кои Roark опишани само како "Лас Вегас боксер." Не Флојд Mayweather Jr седум среќа казино облечи кодот. се постигне во неговата магија ранец – еден, тој го задржува полнети со $10k купишта на Benjamins – за обложување опција тој не можеше да го добие во М Места sportsbook?На oddest работа е тоа, недостатокот на лотарии настрана, Невада има повеќе опции обложување отколку каде било на друго место во Америка – сите на кои им понуди подобри шанси отколку лотарија билет.Ако овие илјадници луѓе беа наредени за време на работниот ден попладне ditched работа за да се процени нивната лотарија чеша, неколку (ако го има) на нив, најверојатно, нема ситни награди се еднакви на ден е изгубена плата.Уште полошо, со оглед на тоа дека Невада има највисока невработеност фигура во државата, како и фактот дека лотарии (за разлика од онлајн коцкање) се претпочита коцкање избор на оние кои се на пониските социо-економски скала, тоа е можно дека голем број од оние стои во линија немаше работа за да се ров, што значи тие отиде понатаму во црвено за да купат нивната магија грав од државната лотарија.Да позајми линија од најновиот Луд Мажите епизода: "И тие јавете ни се на дивјаци..." Се најновите коцкање вести од Калвин Ayre.