кул кат казино слободен чипови

блок онлајн коцкање сајтови слободни

Игра 4 помеѓу Оклахома Сити Гром и Мемфис Grizzlies ќе одат надолу како прв троен прекувремено игра во 2011 НБА плејофот и без прашање инстант класика.За Мемфис, тоа беше пропуштена можност да се земе strangle се одржи на серијата.По се надолу по колку што 16 поени во првата половина, Оклахома Сити Гром води со солидна игра надвор нивната клупа од страна на Џејмс Зацврстуваат и се бореа својот пат да се врати во игра.Зацврстуваат беше во напад и добивање на другите кои се вклучени, тоа е како ако Grizzlies заборавив дека Зацврстуваат одигра точка guard во колеџ во Аризона Држава.Всушност, на моменти Оклахома Сити Громот е дело изгледаше повеќе течност со топката во Зацврстуваат рацете наспроти нагоре и надолу Westbrook.Втората половина беше забавни битка како и двете екипи кои се тргува удари.Како четвртиот квартал почна да се правец надолу, изгледаше како Гром се случува да избега со победа, додека Мајк Conley хит на неверојатни три точка кошница за да испратите игра во продолженијата.Тоа ќе потрае една третина прекувремена работа сесија пред Громот ќе се повлече води од страна на Kevin Durant и Russell Westbrook кои се во комбинација за 75 поени постигнувајќи 35 и 40 соодветно.За Grizzlies, тоа беше пропуштена можност.За Гром тоа беше искуства за учење за тоа како да се победи-мора да победи игри.Во одреден момент, тоа изгледаше како ниту еден тим требаше да се најде начин да се победи и дека OT ќе трае вечно.Секој кој го гледал оваа игра треба да биде во можност да им кажам дека Оклахома Сити Гром сте млад куп и тие се уште се обидува да дознаам колку добро тие можат да бидат.Тоа е ретка дека ќе може да се критикува играч кој бодови 40 поени, но Russell Westbrook и покрај своите 40 поени, не чини да се знае кога да се задржи неговата нога на педалата за гас и кога да довод на топла рака на Durant.Но, овој тим е учење, и што е најважно, тие се победа.Со 133-123 победа, Оклахома Сити Громот ќе се упатат дома потреба да победат 2 од следните 3 игри, но тие ќе имаат дома суд предност.Без прашање, оваа година плејофот се најдобрите НБА плејофот во речиси една деценија, освен ако не сте Lakers фан.Ако сте ги пропуштиле овој инстант класика, резиме едноставно не го направи тоа право, тоа е нешто што треба да се види за себе.Тука се истакнува од NBA.com преку Youtube.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кул кат казино слободен чипови.