бис казино еверет старосната граница

geant казино 71100 chalon sur saone

По паѓа над 15% оваа година, и уште 3% претходно оваа недела по објавувањето на разочарувачки Q2 заработка, казино оператор Genting Сингапур е акции се зголеми 6.25% помеѓу среда и петок, охрабрени од одлуката на финансиски аналитичари Macquarie за надградба на акции од 'неутрално' да 'го надмине', повикувајќи се на подобрување во казино фирмата outlook за остатокот од годината.Многу од Genting поновата надолна интензитет дојде како резултат на Сингапур владиниот предлог во јули да ги заостри прописите за градот-држава, два интегрирани места: Genting е Установи World Sentosa (RWS) и Лас Вегас Песоци' Марина Беј Песоци.Овие предлози се вклучени зголемување на максималната казни изречени за прекршување рече прописи – како што се дозволување на малолетници пристап до казино подот, или не успева да се наметне С$100 секојдневно котизација за локалните жители од постојните максимум S$1m да се неверојатни 10% од казино е годишни приходи.Тоа не им помогне на Genting акции кои само неколку дена подоцна, Сингапур е Казино Регулаторно тело (CRA) најави дека беше истражниот RWS за наплата влегувањето надоместоци за локалните коцкари.Сингапур власти неодамна склучи еден месец-долго јавни консултации период на предложените промени на Казино законот за Контрола.Во петокот, Министерството за внатрешни Работи изјави дека поголемиот дел од повратни информации поддржани промени.Навистина, многу не мислам дека промените се отиде доволно далеку.Тоа е предложено дека предложениот капа на фреквенцијата на punter посетите може да доведе до коцкари ставање поголеми влогови да се направи поголемиот дел од својот ограничен прозорец на можности.Денес на Интернет се цитира Чан Чун Пее, Постапувајќи Министерот за Развој на Заедницата, Млади и Спорт, велејќи дека ако bettors "го интензивираат својот коцкање за време на посетата граница, [комитет на социјални услуги професионалци и водачите на заедниците] ќе ги ревидираат и да наметне казино исклученост наредби, ако оправдано." Властите се со цел да маса за изменување на регулативите во Собранието пред крајот на оваа година.Се сметате себе си се исклучени: петтиот член на банда што измамени Марина Беј Песок од С$150k минатото лето беше осуден на пет месеци во затвор во петок.Тој доби исклучување релативно лесно, со оглед на другите четири измамници веќе е даден реченици кои се движат од 14 месеци до три години.Најдолгата казна отиде да Хо Благодет Keat, бандата е водач, кој работел во казино како надзор оператор.Канал Вести Азија се изјасниле дека кога Хо бил на должност, неговите соучесници ќе се игра Sic Bo и почекајте додека сите три коцки покажаа ист број – резултат кој ветува 180x враќање на износот wagered.Тогаш еден од бандата ќе тврдат дека имаат wagered S$25 бис казино еверет старосната граница. Пит менаџер ќе побара Хо за да ја проверите videotape за доказ на овој облог, и Хо ќе се потврди облог биле направени.Бандата очигледно отиде добро еднаш премногу често, и сега тие се истурам коцки да се види кој добива горниот кревет.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre geant казино 8 мај 1945.