што ќе се случи доколку вие и дилер добие блек џек

неговото царство без депозит бонус кодови

Романија е фудбалска федерација (FRF) има забранет три тренери и 14 играчи на втората поделба Глорија Buzau од учество во која било фудбалска лига поради натпреварот-одредување на наводите.Ројтерс објави дека FRF изрече забрана помеѓу две години и два месеци, против Тренер Viorel Јони и асистенти Маријан Rosu и Ромео Bunica по нивните имиња биле вовлечени во фудбал поврзани со контроверзии.Националната федерација, исто така, meted 200,000 леи ($49,803) apiece до три тренери.Од друга страна, пак, 14 играчи беа суспендирани помеѓу две и 12 месеци и парична казна 10.000 ($2472) и 50,000 ($12360) леи што ќе се случи доколку вие и дилер добие блек џек. "Ние искрено се надевам дека оваа одлука во прв степен и санкциите кои се наметнати да ја покажеме нашата посветеност на интегритетот на фудбалот во нашата земја.Во овој момент, ние би сакале да им се заблагодарам на УЕФА и Sportradar за нивните информации, согледувања и поддршка.Нивните заеднички напори беа од клучно значење во градењето на нашиот случај, се потврдува нашата загриженост и обезбедување сведоштво," Costin Negraru, Интегритет Менаџер на романската Фудбалска Федерација, се вели во соопштението.Андреас Krannich, MD Безбедносни Услуги во Sportradar, изјавиле дека пронашле докази за да се поврзат 17 лица во неколку натпревар-одредување инциденти неговото царство без депозит бонус кодови февруари 2021.

"На првостепената дисциплинска претрес во Романија против 17 лица поврзани со Глорија Buzau ВАЛУТНА е завршен оваа недела.Нашите BFDS Извештаи и експерт сведоштво се покажа клучна во обезбедувањето на санкции кои се вклучени голем број на забрани и казни.Остануваме посветени на поддршката на било која и сите случаи се донесе од страна на нашиот партнер УЕФА или кој било од нивните Член Здруженија," Krannich се вели во соопштението.Јон, поранешен напаѓач кој имаше успешна играчка кариера во неколку романски клубови, вклучувајќи Букурешт ривали Steaua и Брза и германската страна VfL Бохум, одржува својата невиност преку давачки што фрлаат против него, велејќи дека тој ќе поднесе жалба на одлуката на FRF "јас ќе се бори до крај и вистината ќе надвладее," тој го напиша на Facebook во четвртокот.Натпреварот одредување и корупцијата во романскиот фудбал не е нов во Црното Море Држава, дури и ако обложување на игри е забрането.Локалните медиуми објавија дека ниско платени играчи се насочени во лиги во земјата.На почетокот на следната сезона, Романија шампионите Astra тренер Marius Sumudica ќе им служи на два месеци забрана за ставање влогови на домашни и меѓународни натпревари.Минатата година, Динамо Букурешт започна Стефан Barboianu надвор од тимот во текот натпревар-одредување сомнежи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre неговото царство без депозит бонус кодови 2021.