Harrahs казино канзас сити часа

довер падови казино отворен денес

.С.-врз основа казино оператор и туристичката група Хард Рок International Inc е со цел да отвори својата канцеларија во Tomakomai, во Јапонија Hokkaido префектурата, во следните неколку месеци, потврди компанија високи извршни harrahs казино канзас сити часа. Септември е план" во врска со лансирањето датум за статистика во Tomakomai, рече Даниел Ченг, Хард Рок е постар заменик претседател за казино бизнис развој во Азија, во коментари да GGRAsia.аор Рок го прогласи себе кандидат за казино лиценца во Јапонија, со нејзините директори, укажува на тоа дека компанијата е најдобра положба – меѓу најверојатно понудувачи – да се поврзе со локалните партнери за лиценца, со оглед на групата тековни присуство во забава сектор во таа земја.страна од Осака, Yokohama и Wakayama, Hokkaido е меѓу една од локациите се смета за интегриран одморалиште, според инвестиции аналитичарите.Јапонски брокерски Номура вели во белешка во април што таа верува дека Хард Рок имаше "предност над другите оператори" за евентуално лиценца во Hokkaido. harrahs казино канзас сити бафет.