среќа slots казино без депозит

казино avenue de la отпор toulon

Поранешниот извршен ДИРЕКТОР ChiliGaming Алекс Dreyfus има само започна својот нов потфат, Malta-базирани Zokay Забава, и пред мастило имаше уште секнува, компанијата веќе најави дека таа има купено Глобалната Покер Индекс од Врвот Забава.На GPI првично беше во сопственост од страна на Федерални Спортски + Игри (FS G) кои исто така се случи да се јавите на неуспешниот Еп Покер Лигата како еден од своите бебиња.Но, кога FS G поднесе барање за стечај, Совршенство беше доделена на GPI преку суд-под надзор на стечај аукција одржана два месеци.Врв а потоа го сврте нов стекнување околу од продажба на Dreyfus' новоформираниот Zokay Забава.Луди акција во бизнисот, навистина.Сега, популарната турнир во покер рангирање, систем кој агрегати на играчот вкупните перформанси во квалификациите за турнири во изминатите 36 месеци сега е во рацете на францускиот оператор кој прогласен од големи планови за својата нова аквизиција среќа slots казино без депозит.

"На GPI е најдобри покер пласман систем во светот, и ние планираме да се направи тоа дури и подобро," Dreyfus рече.Меѓу очекуваните зголемувања на Глобалните Покер Индекс вклучуваат спроведување на Национално Рангирање, систем кој ќе се играчи од дури 17 различни земји и ги рангираат од страна на нивните пласман соодветни на нивните народности.Покрај тоа, Dreyfus исто така, рече дека GPI лидер одбор ќе имаме зголемена бенефиции, од кои една ќе биде можност да станат членови на GPI VIP Клуб.Според Dreyfus, на GPI VIP Клубот ќе се "различни членство бенефиции и попусти корисни за GPI 300 Елита глобално и на локално ниво".Но, најголемите и секако најамбициозните прилог на Глобалната Покер Индекс е build-up на вистински церемонијата на доделување награди – мислам по должината на линиите на Холивуд, но со помалку pizzazz – каде компанија ќе се презентира и доделувањето на "различни достигнувања во живо турнир во покер во светот".Категориите се исфрлаат надвор за оваа награда се покаже вклучува Покер е Зголемувањето на Ѕвезда, Најдобро Место, Најдобар Случај, Најдобро Турнир Директор, и најзначаен од сите нив, Играч на Годината.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre среќа слотови слободни slots казино онлајн.