свежо жетвата вклучена seminole казино

кој казина се меур craps

Во текот во Земјата Надолу Под, Австралиската Финансиски Преглед е известување дека Ехо Забава Група е се гледа во можноста за продавање на своите Townsville казино во обид да разјасниме некои соба и овозможи на компанијата да се фокусираат повеќе на своите основни казина во Сиднеј, берлин и германија, и на Голд Коуст.Казино е генерирање на некои интерес од голем број на компании, вклучувајќи ги и Сингапур е Lasseters Меѓународни Стопанства и Нов Зеланд е SKYCITY Забава Група.Двете заинтересирани понудувачи многу добро може да направи за една интересна наддавање војна за Townsville, нешто Ехо не би ум една малку на сите.На почетокот на слика да биде фрлена надвор е околу $100 милиони во средствата за Ехо, кој ќе биде прилично добар број кој ќе им овозможи да се фокусираат своето време и на подобрување на нивните казина во други големи Австралиски градови свежо жетвата вклучена seminole казино. SKYCITY, конкретно, може да биде прифатливо купувачот за Townsville казино, во голем дел, бидејќи на нивните фокусира на се има казина во помали Australasia градови.Тие веќе имаат казина во Аделаида и Дарвин, како и уште две казина во Окленд и Хамилтон, Нов Зеланд.Додавање на Townsville казино на нивното портфолио се чини право во согласност со она што тие го правам со своите деловни потфати.Продажба на Townsville казино доаѓа во добро време за Ехо, кој се појавува да биде во средината на refurbishing своите казина во Бризбејн и Златен Брег со цел да се привлечат меѓународни високо-ролери market кој казино ќе се отвори во онтарио. By продажба на Townsville, компанијата може да продава на купувачот на фактот дека казино пријавени 60% скок во бруто заработки и покрај гледаат само 5% приходи се зголеми.Во меѓувреме во Грев Град, САД, Хјустон-врз основа казино инвеститорот Невада Злато & Казина, Inc.најави дека тоа е scrapping планови да инвестира во предложениот 200-соба хотел и казино во непосредна близина на Лас Вегас Мотор Speedway.Ернест Исток, привремениот претседател на Невада Злато, рече во изјава: "со Оглед на предизвиците на обезбедување на финансиски средства за Лас Вегас Speedway Проект, ние одлучивме да не се направи било понатамошни инвестиции во проектот.Наместо тоа, ќе се фокусира на активностите кои нудат повеќе непосредна награди за Невада Злато и ќе се отпише $215,000 компанијата имаше инвестирани to date." Невада Злато, што е лиценциран како Невада игри оператор, одлучи да се намали мамката од предложените на 30.000 квадратни метри казино проект со Lennar Корп поради што Џим Kohn, Невада Злато е главен финансиски директор, опишан како "недостиг на значајни, постојан нагорен движење во локален хотел-казино параметри, како што се соба стапки, вработување стапки и игри победи." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кој slots казино имаат најдобри шанси.