кои се шансите-покер

близнаци реката казино светилник бар

Ли Дејви седнува со Wai Кин Yong, син на Тритон Покер Серија основач, Ричард Yong, да го прашам за неговите почетоци во покер, својот ментор, како и покер него прави да се чувствуваат кои се шансите-покер. *Да ја преземете оваа аудио, десен клик и save link as* келнерки чистење на dew надвор од маси, совршено во synch како Олимписки пливачи, црна престилка фаќање на splashbacks, врските во задниот овенати по buttcrack како опашка се подготвува да сват далеку лета.Само не постојат муви тука.Тоа е мравките кои се добие во вашето лице.Голема, fuck off мравките, големината на мачки.И јас чекор на неколку од нив како што доведе Wai Кин Yong на dewless табела.Еден со перница {бидејќи lad изгледа како тој да има коскени арсен}.Сакам него да биде удобно, иако да бидам искрен, тој изгледа многу удобно, флип-flopping својот пат зад мене се прашувам кој, по ѓаволите, јас сум.Ако јас се Quentin Tarantino, јас би го дадат Wai Кин Yong како supervillain во Kill Bill том III.Тој е Азија По Linde.И 'путер не се растопи во устата kinda дечко' што ќе побара од вас да се стави на вашата астма пумпа во средината ако тоа е се што имаше лево вие сте bluffing во покер. Wai Кин ми кажува дека тој не игра многу турнири, но тој не како оние од неговиот татко создава {Ричард Yong}.Во 2016 година, тој ја освои back-to-back Тритон Покер Серија наслови, вклучувајќи глави-до победа над Bryn Kenney во вредност од над $2м.Како црна Гора мравка како голем оние.Голем оние.Но тој го прави својот живот играње во живо парични игри.На scaffolding изгледа грозно нешто во позадина.Слушам чекани удар на ноктите.Тоа е совршено време за да се започне.Кој е Wai Кин Yong?Моето име е Wai Кин, јас сум 27 години стари и од Малезија.Јас пораснав во Малезија и сега поминуваат поголемиот дел од моето време во Макао и Хонг Конг.Јас ја играат покер е многу; не знам дали јас сум професионалец.Што сакаш да кажеш, не можете да знаете ако сте професионален?Јас имаат тенденција да сакаат да бидат, но не знам..?Дали тоа значи дека правиме нешто друго, освен играње покер?Имам некои бизнис во Макао, но јас главно се игра покер.Што почна да игра покер во Малезија, е тоа право?Да, тогаш јас почнете да играте покер кога бев 17/18, но тоа беше се за забава, таму беше Малезија ресторан во близина на колеџ, имаше многу мали деца таму, и видов некои луѓе играње покер, тоа беше една мала игра, како 0.50/1$.На интернет или во живо?Јас се игра онлајн покер тогаш, но тоа беше поинаква.Јас не игра на големи сајтови како PokerStars и Full Tilt.Главно мали сајтови со многу, многу добри игри.Јас го одигра поголемиот дел од времето тогаш, и тогаш по што, јас не игра многу онлајн покер, не ми се допадна тоа што многу.Значи, ќе го одигра некои навистина мал удели игра во Малезија, патот назад пред една деценија.Сега ќе се игра во најзначајните удели во светот.На патот, ќе се сретне со Мајкл Thuritz и да добијат некои тренинг.Тоа беше значаен чекор – што беа на други значајни одредници кои ја добиле од таму до овде?Татко ми навистина сака играње покер, секој знае тоа.Кога имав 19 години, отидов на Макао со татко ми.Јас не бев играјќи покер за да заработат пари уште.Таму беше на оваа игра со татко ми е пријател.Тие се играат HKD 100/200, и така почнав да свирам и го освои можеби HKD 400,000 во недела.После тоа, тие се промени удели, и почнавме играње HKD 1000/2000 близнаци реката казино светилник бар за забава. Продолжив да се игра и победа и освои HKD 3,000,000 () само со преземање на шут.Каква игра е тоа?HKD 1000/2000 Hold ' em, и јас одигра дека игра за можеби, неколку месеци и само продолжи победничката.И тогаш, мислам дека работите се работи доста добро.Знам дека тогаш јас не бев добар, јас не се сфати тоа потоа, никогаш не мислев дека играв лошо и јас многу се.Јас направив HKD 3 милиони денари од ништо, а потоа се губи сè.Јас бев потиштени.Толку бев тажен.И тогаш знаев дека јас играв лошо.Всушност, ова се случило два пати, и потоа некој донесе мојот акција.Јас направив друг HKD 3 милиони и тогаш го изгубив тоа сите повторно.Јас бев како; ова не е добро, тоа не е се случува во право.Почнав учење, почнав навистина, навистина учење како да се игра покер.Мајкл Thuritz не беше мојот прв учител.На патот, се сретна со Никлас Heinecker кој ме научи повеќе, но не премногу, бидејќи тој се откажете од почетокот.Тогаш се запознав Мајкл и тој навистина, навистина подобри мојата игра.Јас би рекол, како и 400% подобрување и тогаш по што, јас сум ок.Она што вашиот совет ќе биде на, всушност, градење на покер племе?Мислам ако сакате да се биде професионален покер играч, треба да се стави многу работа, и во денешно време тоа е добро да се има некој настава, за сигурни дека е најдобар, но ако не можете да, можете да одите онлајн право, можете да вежбате сами, прочитајте некои статии.Дури и ако одите во Грч ќе може да види некои играчи да играат онлајн стриминг, настава, давање совети, работи како што, на сите начини да се научи.Најважно е примена на напор, всушност, да научат.Дали вие велите дека ставање на напор, работна етика, учење и добивање на подобри во играта, значи дека во некоја точка на овие односи природно ќе се развива, бидејќи ќе се игра со нив, наместо учење како да се создаде односи.Да, сигурно, на патот, ако некако се повисоки, ќе се сретнат луѓе.Мислам, дури и сега, во оваа возраст, тоа не е само Мајкл, Jungleman или Фил Ivey – постојат многу добри играчи таму, исто така, дека никој не знае за тоа.Ако одите на колото, играат некои Pokerstars Азија, или нешто слично, ќе се сретнат со многу луѓе.Некои добри луѓе, како и можеби не на врвот, но се уште добро.Кој е оној човек, што ви дава најмногу проблеми на маси?Во Hold ' em, јас би рекол најтешките лице дека имам играно беше Jungleman, за сигурни, овој човек е исто толку добар право.Кога ќе се игра парични игри сега, тоа е сосема краток палубата?Да, сега тоа е сосема краток палубата, нема повеќе Hold ' em игри, тоа не е мртов, но нејзиниот помал игри, вие не се многу рекреативни играчи повеќе.И, конечно, како не покер направи да се чувствувате?Да бидам искрен, јас се чувствувам досадно со него сега.Не знам зошто?Мислам дека, главно, тоа е затоа што на краток палубата.Мислам краток дек е забавно во почетокот, но некако јас не сум дека во тоа дека е зошто јас сум досадно на покер сега.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre близнаци реката казино светилник бар.