Zynga poker chips gratis ios

ресторани во sugarhouse казино филаделфија pa

Поранешниот Лас Вегас претприемач кој отиде во затвор на сојузниот измама обвиненија за повеќе од една деценија ќе се врати таму.НИ Окружниот Судија на Дени Ривс пресуди минатата недела во Lexington, Кентаки, кој Чарлс Е "Јуниор" Џонсон, Jr. ги прекршило условите на неговиот неодамна заврши под надзор на ослободување, во дел од не откривање на неговата коцкање сметки и шест-слика загуби во голема Лас Вегас казино.Џонсон сега ќе одлежи уште 10 месеци за поднесување лажни изјави и со неговото казнување понуда и неуспехот да се напомене загуби на повеќе од $475,000 на Дин Места казина за задолжително расходи извештаи, меѓу другите давачки.Во ноември 2008 година, Џонсон доби девет години затвор за обвинение за измама на инвеститори, сведоци на нерегуларностите и попречување на правдата во врска со PurchasePro, а Лас Вегас, компанијата тој е создадена во време на технолошки бум повеќе од 20 години.Компанијата служи како онлајн замена за казина во потрага да се прибават производи кои се користат во хотелски соби за гости, вклучувајќи toiletries и постелнина.Отиде јавноста, во септември 1999 година и ја видов својата цената на акциите на двоен на првиот ден на тргување.Но парк почна да паѓа по исчезнатите приходи цели во април 2001 година zynga poker chips gratis ios. Во 2002 година, PurchasePro поднесе барање за Поглавје 11 за стечај.Федерална истрага подоцна се утврди дека Џонсон и други компанија директори претерани продажбата на фигури, што води до трошоци.Кога судијата го осуди Џонсон во затвор, тој tacked на три години под надзор на издавање, која започна во април 2016 година.
Џонсон, исто така, беше потребно да се плати $9.7 милиони евра во restitution.На НАС Казнување за Статистика (USPO) поставување на план за плаќање за него да платите само $300 месечно, што значи дека ќе бидат потребни му се повеќе од 2,694 години да го плати целиот износ.Преку Март 2019, неговата restitution плаќања изнесуваше $10,729 ресторани во сиднеј круна казино. На 29 Март, на USPO обвинети Џонсон на прекршување на условите на неговата порака.Имено, тој не успеа да го споменеме на неговиот нето вредност изјава неговиот стопанства во одредени компании, и дека тој одржа сметки на Red Рок Казино и Дин во Лас Вегас.Џонсон казнување службеник во прашање него за коцкање во Март, судот евиденција шоу.Џонсон се обиде да објасни дека тој тоа го правеше "во име на бизнисите тој контролирани." Обвинителите рече Џонсон успеа пет компании кои тој претходно не ги открие и имале пристап до банкарски сметки за оние бизниси.Тој потоа ги користи средствата добиени од оние на бизнисите да се коцка како високо ролери.На 2 јули, 2018, Џонсон посредуваше $1 милиони договор помеѓу ВАШИНГТОН Соларни и компанија успеа, Luminary Дифузија Системи.Од таму, тој направи серија на трансфери помеѓу компаниите тој успеа пред конечно пренесување на $100,000 неговата сметка во Црвена Карпа.Тој доби благајната на провери таму и се тоа да Дин.Една недела подоцна, тој се префрли $200,000 од еден од неговите бизнис сметки на неговата лична сметка во банка пред да се изврши тоа да Дин.Во сите, меѓу 2 јули, 2018 и Јан ресторани во тексас станица казино.
23, 2019 тој пренесени $475,000 во овие две Лас Вегас казино сметки.Евиденцијата покажува дека Џонсон го освои $52,200 во Црвена Карпа, но ја загуби $476,875 на Дин. (Џонсон) се уште одбива да го признае својата вина од неговата претходна пресуда, изјави серија лежи во пишувана и вербална форма за негово казнување службеник во обид да се избегне или минимизира отплата на restitution тој го должи на своите жртви," напишал Павле McCaffrey, асистент НИ адвокат во Кентаки во мемо детали за прекршоци.Обвинителите препорачува Џонсон се врати во затвор за 10 месеци, а Судијата Ривс concurred.Екс-един е закажана да доставува извештај до НАС Полицајци Канцеларија на Септември ресторани во sugarhouse казино филаделфија pa. 9 да започне со издржување на казната.По тој завршува дека Џонсон исто така, мора да заврши на 26-повеќе месеци на надзор и ослободување.Посебен аспект на неговата под надзор на ослободување ќе се задржи на него од нуди инвестиции или бизнис можности на другите.Понатаму, Џонсон е "забранета од коцкање во која било форма, додека на restitution рамнотежа е платена целосно," Ривс е наведено во неговата цел. lopesan коста bavaro resort spa и казино година изграден.