која е најдобрата рака во omaha покер

брајан кристофер слот победи оваа недела

Saipan казино оператор на Империал Пацифик International (IPI) е привремено затворање на своето место, откако во тропска бура оштетени островот е меѓународен аеродром.Во крајот на октомври, Супер Тајфунот Yutu погоди НИ Заедницата на Северните Маријански Острови (CNMI), при што загинаа двајца локални жители и уништување на илјадници домови.На Saipan Меѓународниот Аеродром, исто така, претрпел голема штета и влезни сообраќај беше ограничена на хуманитарни летови.Во четвртокот, на Marianas Различни цитирани IPI велејќи дека тоа ќе се затвори својот Царски Пацифик Одморалиште во петок "до дополнителни информации", бидејќи на аеродромот затворањето е "стави целосен прекин на туризмот." IPI рече аеродромот "е закажана за да се продолжи со нормално работење наскоро", но компанијата верува дека тоа, најверојатно, ќе биде "неколку недели" пред нормалност, всушност, се враќа која е најдобрата рака во omaha покер. CNMI службени лица, рече во четвртокот дека на аеродромот имаше продолжи ограничен број на меѓународниот туристички пристигнувања од изгрејсонце до зајдисонце и се надева да се врати целосна функционалност од 20 ноември која е најдобрата рака во blackjack. Saipan е географска изолираност и miniscule население значи IPI се потпираат речиси целосно на постојан прилив на странски високо-ролки да ги задржи своите операции потпевнува.Компанијата вели дека одлучил дека тоа "не сакам да го продолжи да се задржи казино отворите преку привлекување само [локалните] жителите на patronize казино." IPI вели дека неговото место исто така, "претрпе милиони долари во неочекувани штета" од невремето, necessitating поправки за заштита на вработените и изведувачи кои се уште се завршувањето на изградбата на одморалиште.Компанијата првично се одлучи да се "ограничени казино операции за две недели", но сега верува вкупно исклучување е еден од "чекори на компанијата мора да се земе да се преживее непредвидливи бизнис ефекти од оваа природна катастрофа." Сепак, оправдано, IPI најавата ќе веројатно само гориво на стечај гласини дека IPI беше принуден јавно да се побие минатата недела.Компанијата ја издржа навидум бескрајна склоност на лоши вести, вклучувајќи голем writeoffs на uncollectable VIP коцкање долгови, нарушени плаќања на вработените и изведувачи и flurry на повисокото раководство оставки брајан кристофер слот машина победи. IPI отвори привремен Saipan казино во 2015 година, потоа ги пренеле своите операции да си уште незавршениот постојан одморалиште минатата година.Компанијата неодамна објави планови за $38m обврзници пласмани на фондот за изградба на своето одморалиште, и поздрави врати поранешниот претседател Марк Браун да го надгледува завршување на изградбата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre брајан кристофер слот победи оваа недела.