златна грутка казино атлантик сити

е покер wsop стан лажирани

Повеќето Лас Вегас казино оператори, рече во петокот на $2 трилиони стимул законот обезбедува потребна помош за тепаните туристичката индустрија златна грутка казино атлантик сити. Gov.Стив Sisolak нареди казина, меѓу не-суштинските бизниси да го затвори за 30 дена на Март 17 е онлајн покер wsop лажирани. На Невада Одморалиште Асоцијација, рече минатата недела дека тоа ќе биде неодржлив за компаниите за да им обезбеди плата и бенефиции во текот на еден подолг затворање период.Губење на бизнисот поради исклучување веќе се стави 320,000 вработени потпирајќи се на $1.3 милијарди долари во плати и исплати плата секој месец во непосреден ризик, НРА рече. "Нашата цел е да се отвори нашите врати и да добијат вработените вратат на работа, штом јавно здравство и безбедност на дозволи.Овие одредби помош, отворајќи го патот за кои исходот", рече MGM портпаролот на Брајан Ahern.Под олеснување пакет, Невада казина се прифатливи за да се изнесе на околу $450 милијарди долари во владините кредити дизајниран за да ги заштити работниците од отпуштања од работа и да ги задржи големи компании растворувач.Во меѓувреме, пакет им овозможува на сите квалификувани работници за да се добие невработеноста за дополнителни 13 недели, што невработени Nevadans во можност да се подготви плаќања за 39 недели — до крајот на декември, наместо на 26 недели е wrest точка казино отворен на велики петок.
"Ние сме задоволни од економската помош пакет нуди финансиска поддршка веднаш," Ahern рече.Претходно овој месец, компанијата furloughed и отпуштени голем број на вработени и рече дека ќе обезбеди плати за две недели, со здравствени придобивки преку 30 јуни е покер wsop стан лажирани. MGM Места рече неколку даночни одредби во стимул пакет ќе им помогне на компанијата да се задржи некои пари на рака, вклучувајќи го плати данокот на одложување и задржување на вработените даночниот кредит одредби.Компанијата рече дека тоа не се очекува да користите било која сојузна кредити.Бојд Игри Корп портпаролот на Дејвид Strow рече: "овој пакет ќе се обезбеди многу потребната помош на нашите заедници, членови на тимот, на клиенти и бизнис партнери", но додаде дека тоа е премногу рано да се шпекулира за тоа дали компанијата ќе се применуваат за федерална помош.Компанијата, рече во петокот дека сите полно работно време и со скратено работно време за работниците ќе продолжи да добива плата и постојните бенефиции покриеност преку април 10.

Компанијата има околу 10.000 вработени во Лас Вегас.Цезар Забава Корп портпаролот на Богата Broome рече погодени вработените примаат плата преку околу 3 април. Акумулираните платени време за исклучување може да се користи по кои и компанијата здравствени придобивки ќе работи преку 30 јуни. "Ние веруваме дека работникот и семејството помош елементи од законодавството беа потребни, особено ако постои продолжена затворање на нашата својства кои се надеваме дека тоа не е случај", рече тој вилијам хил во живо казино се најавите. Broome рече дека е премногу рано да се каже дали Цезар ќе се однесува за федералниот кредити или дали стимул пакет е доволно.Лас Вегас Песоци Корп портпаролот на Рон Рис рече четврток компанијата дефинитивно не би се применуваат за федерална помош.Компанијата рече дека порано овој месец нема отпуштања беа се смета и плати и здравствени бенефиции ќе продолжи и во текот на затворање.Лас Вегас Песоци Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Шелдон Adelson "направи повици на Вашингтон да им помогнам за инвестиции во малите и средни бизниси, како тој сфаќа овие претпријатија се столб на нашата економија," Рис, изјави Преглед-Списание на стимул сметка.
"Тој не се лобира за премин на било која одредена верзија на стимул или за гејминг индустријата конкретно.Немаме планови да се бараат владата кредити." Spokesmen за Дин Места Ltd.и Станица Казина не одговори на барањето за коментар.Преглед-Весник е во сопственост на семејството на Лас Вегас, Песок Корп Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Шелдон Adelson. вилијам хил во живо казино надолу.