Bo слот бонус нов член 100

тоа е казино дилер

Кражба на $6.1 милиони вредност на казино чипови од Дин Macau има обновено повици од локалните игри модератор за забрана на казино вработените од игри на подот кога тие не се на службена должност.Паоло Мартинс Чан, директор на Макао Гејминг Инспекција и Координација Бирото, изјави локалните медиуми дека криминалот бил "изолиран инцидент" и оној кој "не ќе имаат значително влијание врз имиџот на Макао." Сепак, тој, исто така, навеле дека казино вработените се изложени на поголем ризик од зависност од коцкање, и затоа се залагаше за работникот коцкање забрана.Минатиот четврток, на градот судството, полицијата уапси двајца мажи во врска со чип heist heist, од кои еден се подразбира да биде дилер на имотот ВИП соба, идентификуван само со неговото презиме, Леи.Но, се чини дека Lei всушност беше на должност кога тој полна торба полна со висок деноминација cashable чипови и да се шеташе надвор од казино во раните часови на Јан bo слот бонус нов член 100. Чан, рече тој, наскоро ќе достави предлог за Макао е Извршен Совет да се забранат сите казино работници од сите Macau гејминг подови надвор од работа, време, не само во установата каде што се вработени.Предлогот, најверојатно, ќе ехо на регулаторот е повик минатиот септември на работниците да бидат казнети US$125 доколку се открие во Макао казино во текот забранат часа.Вработените не се директно вклучени во игри операции, како што се храна и пијалок сервери, нема да бидат вклучени во забрана.Според Macau е Централниот Регистар Систем на Лица со Коцкање Нарушување база на податоци, казино дилери и игри сектор работници сочинуваат поголемиот дел од пациентите кои бараат помош.Некои 13.6% од сите оние кои се пријавени на базата на податоци во 2016 година опиша себеси како "казино дилери." Минатата недела портпаролот на полицијата рече дека Lei имаше примен кражба, но одби да го открие местоположба на некоја непозната износ на чипови.Тој им кажал на полицијата бил тешки коцкар, бидејќи тој беше еден тинејџер и беше во долгови.Бидејќи чипови само може да се искупи на Дин Макао, кој во моментов има на нив во нивната позиција би требало да се заработи од нив во мали количини во текот на долг период на време, мешање на нив со законски стекнати чипови за да се избегне поттикнување сомневање.Исто така е можно дека чипови може да се разменуваат за готовина преку Macau е подземни банкарскиот систем, најверојатно, во добро подолу лице вредност.Во меѓувреме, полицијата изведена вооружен грабеж вежба во Галаксијата Macau во вторникот наутро да се тестира нивната реакција способности во лицето на еден сериозен насилни инцидент, како што се Октомври bo рулет бонус нов член 100. 1 Лас Вегас масакр.Речиси 350 луѓе учествуваа во симулација, кои се вклучени вооружени криминалци земање заложници, додека се заканува да активира експлозивна уред.Полицијата вели во соопштението тие беа "задоволни" со резултатите од вежбањето. bo слот дан togel депозит pulsa без бери прима potongan.