казино игри за победа вистински пари

казино лица експерти луисвил луисвил кентаки

"Јас се зборува за концептот наречен" мини меурчиња " во мојот програми за обука.Многу луѓе сакаат да се дојде до вечера се скрши, а потоа 2 Ден. "Она што можам да направам за да го замени тоа?Се обидов да се донесе во другите луѓе, и тоа беше интересно.Јас поставени за да стане најдобар покер играч кој би можел да биде.Но, главната движечка сила беше да се биде надлежен доволно во мојата игра и да направи доволно пари за да се обиде и да патуваат низ светот и игра турнири со Грег и Тони {Gregg}.Сакав да биде околу нив толку многу.И јас бев толку мотивирани за да се добие дека љубовта и пријателството се назад во мојот живот.Тоа возеше мене да се симне мојот газ и да стане повеќе овластени." "Видов дека е на ниво тие живеат на, и јас сакав тоа.Сакав да ги преземе патување кога сакав; сакав да се преземат луѓе на патувања со мене и да платат за нив.Кога ќе имаат одредена сума на пари што ги задоволува вашите егзистенцијални потреби, тоа е за споделување со други луѓе.Оние момци ми се предвидени со искуства кои јас никогаш не би го имале на моето.Што ми требаше да Макао, и ние останавме на Фил Ivey е место за една недела.Тони полета мене надолу за да СПС и дозволете ми да остане со него во 5-Ѕвезда Хотел.Кој го постави мене до моите најдобри година некогаш.Кога ќе се околу луѓето кои се грижат за вас, ќе имате повеќе енергија да се грижи за другите луѓе. "Јас продолжив да работат напорно на мојата игра во ова време.Тогаш голема пресвртница се случи за мене во февруари, сум бил на второто место заврши во Суперсоничен за $35k, и јас сецкани на WPT Fallsview за $70k.Јас се направи на сите овие пари, и јас не се чувствувам поинаку.Отидов да поминат една недела со мојот баби и Дедовци.Почнав да се трошат моите пари на други луѓе, и сфатив љубовта wa казино игри за победа вистински пари.
"Ако сте некој кој сака играта или да се такт играч, тоа е на турнирот ќе треба да ги искористат предностите на.Еден популарен начин за добивање на средства е за луѓето да се создаде лиги.Секоја недела, да се стави во $100 долари, постојат 10-играчи и по 10-недели имате $10,000 во наградниот фонд и играчот со најмногу поени добиете за да се игра." Добра идеја, не Еван имате било какви други? "Многу деца и искусни ги проверува само продаде акција.Ние сите знаеме луѓе кои сакаат да се коцка.Тоа е добар начин за некој кој има bankroll да се игра во $1,000 купи-во случај да потоа ги шут на овој настан за сума тие се чувствуваат удобно со.Ова е последната златна треска во покер во светот, и јас ги видите само тоа станува се поголем.Дури и ако играта добива посилно, ова е уникатна ситуација каде што имаме луѓе играње и над нивните глави.Ако го продаде доволно мерки за да биде удобно ќе се направи добро во овој случај – ти си поголема веројатност да се донесе вашиот "А" игра. Ли Дејви седнува со Еван Џарвис на Gripsed Покер да се зборува за најголемите турнир во светот, како тој станал таков зен-учителот и неговиот најранливите моменти. "Rolfing е една од работите; Тајландски масажа е една од работите – Хавајски исцелители се одлични со овој материјал.Тоа е една од најболните масажа искуства ќе се добие, и тогаш ќе процес искуство или меморијата која беше одржување сте заробени.Таму се обично солзи на олеснување, бидејќи конечно можете да нека одат на нешто што е што те држи назад.Многу често приказната е поврзана со искуство сте ја имале кога сте биле многу млади.Во времето кога реактивен однесување ви служи.Како што растат, се уште играат надвор, кои исто однесување, бидејќи ние веруваме дека тоа ќе им помогне да се добие преку нови однесување, но тоа не функционира.Тоа помогна вие кога сте биле три години слушање на вашите родители се борат дома, но вие не живеат во таа средина повеќе." Она што не работат на длабоко ткиво мора да се направи со спомени кои живеат во умот? "Умот и телото се исти работи – дел од ист организам.Ние продавница спомени во нашето тело ткива.Постојат области што ги заштити, и ние не ги преместите во сите толку спомени остане таму.Кога оние ткива се отвори преку масажа или јога, тогаш прашања во нашата ткива дојде на површина, и вие мислите: 'Леле каде што доаѓаат од?' "Кога станува збор за првите редови ќе може да се зборува за некого да се процес, добие поинаква перспектива, или ако не треба никого да се зборува за потоа да се запишам на memory.

Јас cashed во еден настан за $40,000, јас велев, '$10k настани се лесно'.Отидов да се игра $10k WPT Нијагарините, и јас бев толку outclassed.Главниот Настан на WSOP е различен од било кој друг $10k настан во светот." И рекреативни играчи не се сонува за победа.Наместо тоа, тие се сонува да се прави тоа на прв вечера пауза, Ден 2 или злоупотребат. "Во 2012 година, Ден 5, имаше две постари господа, на мојата маса во својата 70-тите години, и тие застана и високо-fived едни со други.Тие се зборува за само запишување се кофа листа цел, и тие беа толку благодарен што тие го направиле тоа досега.Мислам дека е важно да се увиди дека не секој го има истиот дневен ред кога ќе се седне да се игра овој турнир.Ова значи дека стратегиите и контра-стратегии се многу различни и уникатни за секој противник.Не секој е игра за првото место.Не секој е пуштен да се заработи.Ако се вклучени, ќе знаете како да ја користите за да ги искористат, и каде да се соберат чипови." Зборуваме за приказни, сакав да знам што на нарацијата беше како во внатрешноста на умот на Еван Џарвис? "Мојот најголем само-sabotaging внатрешниот дијалог?Првиот е чувството да не се достојни за никакви резултати или успех кој доаѓа мојот начин.Ако јас се игра лошо, тоа е затоа што јас не сум добар како моите пријатели или лош играч.Ако не е добро, јас ќе кажам на себеси дека јас само што влегов среќа и фатени некои паузи.Ако моето стандардно е тоа што јас не сум заслужни или достоен тогаш ништо добро, што се случува да ми е само среќа." Што и да се прави за да се промени ова? "Јас сум бил прави многу тело работа и јога." Она што е телото на работа? "Мислам дека на длабока ткиво масажа и тогаш мислам толку длабоко колку е можно.Што се случува длабоко во вашето тело и преуредување на работите, добивање на ткива кои се одржи на лоши спомени и да се ослободиме од нив – тие се мазнење надвор казино игри да освојат бесплатни пари. "Кога сакав да се откажете од пушењето цигари во 2013 сакав да се игра Ауси Милиони.Знаев дека ми требаше издржливост, и така јас се потребни за да престанете со пушењето.Тоа беше значаен доволно мотиватор што ми дозволи да се откажете од пушењето.Освен промените во приказната е толку екстремни, тешко е да се мотивирани за да се избегне болката, наместо да бараат задоволство.Што треба да се направи вашата нова приказна исклучително пријатни.Откако ќе се направи мали промени, може да се види себе си да стане херој во приказната дека сакате да го креирате." Сите овие емоционални проблеми се предизвикани од некој настан што се случува, било надворешно или внатрешно.Кои се најголемите предизвикувачи сте виделе за време на вашиот тренинг? "Губење на пари е секогаш една голема.Поголем е кога ние не ги исполни очекувањата.Ако немаме наша ние се на очекувањата другите ја имаат за нас.Тие се обично премногу висока.Во секое време постои разлика помеѓу реалноста и она што го чувствува тоа ќе биде како ќе биде стрес.Тоа секогаш води кон луѓето размислување што не се направи, како и тие треба да се направи казино партија вработи голд коуст.
За нив, тоа не е за победа на $8m.Не е приказна дека секој може да победи на секој даден ден, но за Главниот Настан тие само сакаат да создадат приказна.На подолг тие трае, толку е поголема нивната приказна е казино лица експерти луисвил луисвил кентаки.