казино игри во лима

казино игри во чиле

Швајцарскиот казино оператор Stadtcasino Баден AG има продадено голем дел од својата Давос игри место во Белгија е Жесток Група да се првично за очекува лансирање на правни онлајн коцкање во Швајцарија.Во вторникот, Stadtcasino најави дека биле продадени 44% од своите Казино Давос сопственост на Жесток (поранешна Циркус Groupe) казино игри во лима. Stadtcasino ќе се задржат 46% од акциите во место, додека Давос Туризам Организација ќе се одржи на преостанатите 10% од акциите перу. Stadtcasino Баден нарекува справи со "стратешки одлука" со намера да се потпреме на Жесток е "многу години на онлајн казино искуство." Во прилог на земјиште-базирани операции, Жесток работи онлајн преку шест различни платформи во повеќе јурисдикции, вклучувајќи ги Белгија, Португалија, Шпанија и Колумбија.Во рамките на подготовките за Швајцарија очекува транзиција на правни онлајн игра казино, Гранд Казино Баден потрошени околу CHF500k за да стартувате слободна игра онлајн казино сајт (Джакпот.ch) минатата година што се напојува со Жесток е Б2Б поделба Gaming1 казино игри во лима. На јуни 10, Швајцарската граѓаните ќе гласаат за тоа дали да го одобри земја е нова онлајн игри на закони, кои што ги ограничуваат онлајн казино работење на компаниите кои соработува со локалните земјиште-врз основа казино оператори.Меѓународно лиценцирани коцкање сајтови кои не успеваат да ги обезбеди тие се занимава ќе имаат свои домени се блокирани од страна на локални интернет провајдери.Под претпоставка дека " Да " страна преовладува на јуни 10, Stadtcasino Баден извршен ДИРЕКТОР Детлеф Brose рече дека неговата компанија ќе "веднаш и заедно со нашиот нов партнер за развивање на конкурентни онлајн понуди." Локалните медиуми штекер Badener Tagblatt цитирани Stadtcasino Баден AG претседател Jürg Altofer додавајќи дека Жесток договор "поништува Не Комитет е аргумент дека меѓународните компании се исклучени од Швајцарската на пазарот." Со години, Швајцарија казина, тврдат нивните паѓа на приходите се должи на онлајн cannibalization од бројни меѓународни сајтови угостителски на Швајцарскиот punters.Но Stadtcasino Баден бруто игри приходи подобрен 1.4% до CHF60.4m во фискалната 2017, додека профит повеќе од двојно да CHF4.6m.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино игри во чиле.