злато бар седум слободни слотови

дакота дини казино ресторан часа

Нови стартување е иновациите на коцкање индустрија.Ако полетува, тоа е злато бар седум слободни слотови. Kalshi е релативно нова платформа која им овозможува на коцкање на речиси ништо, според сајт, вклучувајќи и политички и забавни теми, спортски и многу повеќе.Сакате да облог без разлика дали или не Cersei на Игра на Престоли е бремена?Тоа е таму злато седум бар слот машина. Kalshi започна со две компјутерски науки студенти на Масачусетс Институтот за Технологија, Luana Лара и Тарек Mansour.На 22-годишна возраст укажуваат на тоа дека платформата може да им овозможи на wagers на речиси секој предмет, под услов тоа да имаат јасна, дефинитивен одговор.Откако прашање е испратено ("Ќе втор продолжување на Brexit биде одобрен од страна на април 12?"), коцкари може да ги пласираат своите облози.Секој корисник може да поставите прашање, кој ќе биде разгледан од страна на сајт и, ако се решени да биде лесно да се реши, ќе бидат направени во живо во рок од неколку часа.Многу коцкање сајтови имаат потешкотии со изнаоѓање на средства поради строгите и различни прописи од земја до земја.Сепак, Сан Франциско-базирана компанија зацврсти своите лиценца во Curacao и продолжи да се најде поддршка.Сајтот не се истакне, сепак, дека на корисниците треба да бидете сигурни коцкање е правен во нивна надлежност.Компанијата е најчесто поставувани ПРАШАЊА пишува "Kalshi има лиценца да работи под 365/JAZ под-лиценца, издадена од страна на Curacao Владата.Тоа е до вас за да се знае вашите локални закони и дали можете да го користите Kalshi или не." Kalshi неодамна доби инвестиција од Y Combinator, инвестиција група која цели семе финансирање во голем број на индустрии.Компанијата ја зголеми $150,000 досега, но повеќе е, секако, на патот.Главниот извршен ДИРЕКТОР на Y Combinator, Мајкл Seibel, изјави Forbes, "причина што не ги гледаме повеќе tech стартап справување со оваа можност е затоа што на регулаторни бариери кои го прават тоа тешко да се добие производ и работи.На Kalshi основачите имаат решителност да се надминат овие регулаторни предизвици и страст да се создаде иновативен производ." Сајтот е основна, но добро дизајниран да биде лесен за употреба.Тоа им овозможува на коцкари да се направи нивна селекција и да се пресмета она што заработката ќе биде пред ставање во залог и да се види што одговорите досега.Досега, се чини дека спорт и забава се повеќе популарна од повеќето политички wagers, која не е премногу чудно.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre златни прачки големи риби казино.