Winstar светот казино и да се впуштат бафет

кој е поголем во покер

ISLE OF MAN – Врв има интегриран со Microgaming е награда за победа Quickfire платформа.Основана во 1998 година, Совршенство е почитуван индустриски лидер, доставување на спортско обложување, казино и образовни обложување поврзани со содржина на клиенти низ целиот свет.По се справи со Quickfire, Pinnacle.com играчите ќе бидат во можност да пристапите преку 600 Microgaming казино игри, и индустријата е најголемиот прогресивна џекпот мрежа, како и широк спектар на развој партнер содржина од над 20 интегрирани специјалисти.Врв исто така, може да се користат Quickfire iQ, моќен сет на модули наменети за подобрување на игра, да се зголеми играч ангажман и го продолжи животниот век вредност.Париз Смит, извршен ДИРЕКТОР на Совршенство, коментари: "Ние сме среќни да се формира ова партнерство со Microgaming.Тоа само изгледа во право дека на светот повеќето конкурентни букмејкер работи со водечки снабдувач на онлајн игри на среќа софтвер за подобрување на нашата казино нуди.Ние сме во потрага напред за успехот на нашите нови казино ќе се донесе, и Microgaming и Quickfire се голем дел од тоа" winstar светот казино и да се впуштат бафет.

Андреј Clucas, Директор на Quickfire на Microgaming, додава: "Со над 20 години искуство во индустријата и присуство во светот, Совршенство се одличен прилог на платформа.Преку Quickfire ние може да го поддржи оператор не само со Microgaming е огромно портфолио на игри, но, исто така, специјалист за back office алатки дизајнирани да расте оператор е бизнис.Ние со нетрпение очекуваме да на долга и успешна врска со Совршенство." За понатамошни информации, молиме контактирајте: Microgaming Press Office +44 1624 727777 [email protected] За Quickfire, powered by Microgaming (quickfire.ко.велика британија) Quickfire, powered by Microgaming, е производ на избор за оператори кои сакаат брз пристап до најдобрите онлајн игри на содржини достапни на десктоп и мобилни.Домаќин на најголемиот светски прогресивна џекпот мрежа, платформата нуди брзо распоредување, лесна интеграција, интелигентни игри управување и најдоцна во казино, покер, бинго, мобилни, живеат дилер и мултиплеер од Microgaming и одберете развој партнери.За Microgaming (microgaming.ко.велика британија) Microgaming развиено прв вистински онлајн казино во 1994 година winstar светот казино и да се впуштат. Тоа се крши рекорди, кршење на нови простори и кршење на неговата назад во извршување на оригинални игри оттогаш.Инвеститорот на илјадници уникатни, жанр-дефинирање казино, мобилни, покер, бинго, земја-базирани и мултиплеер игри, и пионер во виртуелниот и погоден за носене игри, софтверскиот гигант домаќини на најголемиот светски прогресивна џекпот мрежа.Своите производи вклучуваат Живеат Дилер, Sportsbook, Бизнис Решенија и Quickfire winstar светот казино и да се впуштат казино во америка.

Microgaming е награда за победникот.Милионер создателот.Таткото на играчот заштита и одговорен игри.И преку Microgaming PlayItForward, тоа е столб на локалната заедница на Isle of Man.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кој е поголем во покер.