мебел продавници во казино нов јужен велс

или тоа значи да се gl не-покер

Британскиот спортски wagering и игри компанијата Entain САЛАДИН ќе влезе esports обложување на пазарот од страна на стекнување на наградуваниот компанија мебел продавници во казино нов јужен велс. Entain е купување esports обложување и технологија на компанијата Unikrn во договорот се очекува да се затвори подоцна оваа година, Entain директори објави во четвртокот. Entain директори кажано инвеститори четвртокот дека нивниот план да поминат најмалку £50 милиони евра, или $69 милиони евра, во esports оваа година се вклучува Unikrn преземање.Ниту една компанија откриени продажната цена.Извршниот ДИРЕКТОР на Jette Nygaard-Andersen, рече Entain сака да се приклучи на растечкиот пазар во центарот на медиумите, забава, игри и интерактивни игри на среќа.
Entain и MGM Места Меѓународни заеднички сопствени BetMGM, спортски обложувања и онлајн игри платформа во U. Лондон-базирана компанија, исто така, поседува 16 спорт и игри брендови и е лиценциран во 27 земји.eGaming Преглед име Unikrn својата 2019 и 2020 esports оператор на годината, како и на нејзините 2021 иноватор и esports обложување снабдувач на годината.Компанијата започна во 2014 година и е со седиште во Белви, Вашингтон.На продажба комбинира Entain е глобално ниво и финансии со Unikrn технологија и производи, оценување на esports обложување и вештина-базирани игри индустрии, esports експерти рече.Претходната партнерства помеѓу обложување компании и esports потфати обично се фокусираат на споделување податоци или приходи, рече Brett Abarbanel, директор на истражување на UNLV Меѓународна Игри Институт furor krieger 8.3 најдобри во слотот. Abarbanel, исто така, со Невада Esports Алијансата, рече комбинација на Entain и Unikrn форми најголемите такви справи таа се гледа. Abarbanel рече Unikrn почна со esportsbook и оттогаш се додаде една вештачка интелигенција програма која ги учи играчите нивоа на вештини, ја прави сѐ и нуди играчи шанса да потоа се обложуваат на себе во играта furor krieger најдобри во слотот.
Unikrn е добар добиете за Entain, иако краткорочните изгледи е веројатно подобро во основана esports пазари како што се Велика Британија, Источна Европа и Источна Азија, рече Крис LaPorte, основач на Ресетирате Лас Вегас esports консалтинг.Тој рече дека компанијата ќе биде паметен за да ги споделите esports продолжи да се развива во Северна Америка, заедно со помладата публика кој може да се уште не се доволно стари за да се постави залог. "Видовме време и време повторно, esports обложување не е како монструозен како ние сме се рекламира да биде" LaPorte рече или тоа значи да се gl не-покер.

"Но тоа генерациска цунами доаѓа." На Entain портпаролот рече дека е премногу рано да се каже како може да се справи влијание BetMGM или Невада или тоа значи коцкање em ingles. Entain има привремен Невада игри лиценца. или тоа значи freezeout не-покер.