е четири правец на казино во нови бивол ми отвори

како да се игра покер со чипови

Источна европа казино оператор Олимписки Забава Група (OEG) е во потрага да се направи inroads во Италија е регулирана онлајн игри на пазарот.Во средата, OEG најави дека се регистрирани нови целосна сопственост италијанската компанија, Olybet Италија С е четири правец на казино во нови бивол ми отвори. р.l..новиот субјект е наменет да им овозможи на OEG "да се развие правна платформа за проширување на OEG група активности во бизнисот на далечинскиот коцкање." OEG моментално работи во онлајн коцкање под своја Olybet обложување спортски бренд.Пред една година, OEG воспоставено Малта-врз основа подружница за слични онлајн експанзија во неодреден пазари.За евиденција, Olybet веќе функционира .тоа сајт, но, додека тој нуди услуги на англиски јазик, норвешки, шведски, фински и руски, тоа не навистина имаат италијански јазик опција.

OEG одамна е активен во Италија е земја-базирани игри на пазарот, откако е лансиран видео лотарија терминал (VLT) заедничко вложување со локален оператор GHolding патот назад во 2012 година како да се игра покер 2 лица. OEG е италијански поделба изнесува приходи од €30m во 2017, 13% повисока од годината пред и за пласман на пазарот зад себе само Латвија и Естонија на OEG е geographic приходи табелата. OEG се појавува да бидат заинтересирани за стекнување на една од 120 нови онлајн игри на лиценци дека Италија се стави за посегнување минатиот месец.Сепак, со помалку од еден месец да се оди пред 19 Март рокот за пријавување, реакција на лиценцата тендер, наводно, биле underwhelming.Во средата, италијански игри новинска агенција Agimeg се изјасниле дека Италија е коцкање регулаторот имаше досега доби "помалку од 10 апликации" за нови лиценци, кои покриваат доста сите коцкање активност – спорт и трка обложување, казино, покер, размена обложување, виртуелен спорт, итн.На лиценци цена €200k apiece и се валидни преку 2022 како да се игра покер со пријателите. Кандидатите мора веќе се одржи онлајн игри на лиценца во Европската Унија-членка и се пофали годишен обрт од најмалку €1.5 м во текот на изминатите две години.Доколку кандидатите не можат да ги исполнат овие стандарди, тие треба да се стави дополнителни €1.5 м банкарска гаранција.Италијанската влада, наводно, се очекува барем половина од достапните дозволи да одат на постојните licensees чии оригинални концесии беа истекува.Додека има уште многу време замина, владата може да биде eyeing календарот нервозно и се прашувам што тоа може да се направи погрешно, особено со оглед на пазарот е феноменален раст во текот на изминатата година.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се игра покер со чипови.