победа слотови во beau rivage

вашингтон фудбалски тим слот приемник

Италијанскиот фудбалски бил погоден со уште еден вклучуваат динамика претходно оваа недела, откако поранешниот Наполи цел чувар Matteo Gianello признал за местење на натпревар во Серијата од три сезони наназад.Оваа најновата епизода на натпреварот-решавањето во земја која има видено премногу од нив има стави уште bruising црно око на италијанскиот фудбал.Можеби нивниот премиер, Марио Монти, беше на нешто, кога тој предлага претходно оваа година за забрана на спортот во земјата за две или три години За да се признае за манипулирање со играта, Gianello беше закачен забрана од спортот за три години и три месеци од страна на италијанската фудбалска федерација дисциплинска комисија.Подеднакво важни се казни закачен на Наполи, вклучувајќи глоба во износ од €70,000 и две точки во оваа сезона е Серијата На пласман, намалувањето на нив од еден вратоврска во трето место на петтото место и 10 поени од дофат на моменталната табела лидер Juventus.Згора на тоа, сегашниот Наполи капитенот Паоло Cannavaro и Gianluca Grava имаат и е забранет шест месеци за очигледно не пријавување на фикс, нешто Gianello призна дека тие знаеле кога тоа се случило.Натпреварот во прашање, Серијата На сезоната завршува навалите помеѓу Наполи и Sampdoria, се случи on Мај 16, 2010 победа слотови во beau rivage.

Sampdoria доби тој натпревар 1-0, со обезбедување на четвртото место за победниците и место во квалификациите за Лигата на Шампионите.Природно, Наполи е до-во грбот во текот на казни meted за нив од страна на земјата фудбалска федерација.Клубот го објави соопштението на својот веб-сајт изразување на нивните вртат преку одземање на два поени од тимот на вкупниот во средината на сезоната победа слотови во choctaw durant. "Секоја одлука треба да се направи пред една сезона започнува или на крајот на сезоната," изјавата рече победа слот машини во атлантик сити.
"Многу време помина од 2009-10 сезона да се оцени и да одлучи." Во секој случај, на Наполи се очекува да поднесе жалба на одлуката, иако мора да се прашувам дали тоа ќе го износот што треба да на ништо.Ако на Наполи не се протурка со жалба, тие може да ја доведе до национална спортска арбитража суд, кој ќе заврши има последниот збор по ова прашање.Без разлика дали или не на жалби до крајот да стане успешна, тоа не се земе продолжува чувство дека италијанскиот фудбал е уште валкани со натпреварот-одредување на епизоди.Наполи е веќе петти тим во Серијата На оваа година да има поени одземени од нив како резултат на наводно натпревар-одредување.Се надеваме дека тие ќе бидат последни, но ние нема да биде изненаден ако тие не се.Тоа е како расипани италијанскиот фудбал е во потрага право сега.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre вашингтон фудбалски тим слот приемник.