онлајн казино и пренос на повлекување

планетата 7 казино без депозит слободен врти

ong Конг-листата Suncity Група Holdings Ltd вели дека ниту една фирма, ниту нејзините контролирање на акционер и претседател Alvin Chau Cheok Wa (на сликата во датотека фото) во моментов се под истрага од страна на властите во Австралија онлајн казино и пренос на повлекување.
Одборот [на Suncity Група Стопанства] забележани одредени медиуми статии неодамна објавени во однос на Г-дин Chau Cheok Wa.. онлајн казино умре besten spiele. во врска со, меѓу другите, истрага на одредени Австралиската казина," изјави поднесување планетата 7 казино мобилни лоби.

"Тој не е свесен за рече истрага на таквите Австралиската казина." р Chau е, исто така, шеф на приватно-што се одржа Macau junket оператор Suncity Група.Вториот имаше постојано се идентификувани за неколку години се во коментар со инвестиции аналитичари како споделување лидер за Макао VIP бизнис.Фирмата работи 18 VIP игри клубови во Макао, и 14 високо-ролери коцкање клубови надвор Macau имено во Филипини, Виетнам, Камбоџа, Јужна Кореја и Австралија, според претходната компанија извештаи.n Австралиската кривични разузнавачки информации тело најави минатата недела посебни истражни на коцкање junket операторите од странство кои партнер со локални казино оператори во таа земја, гледајќи дали постојат ризици како бизнис може да биде компромитиран од страна на криминалците.ews на иницијатива на Австралиската Кривично Разузнавање Комисија (ACIC) дојде среде сметки се врши во кои нацијата медиуми дека наводно Австралиско казино оператор Круна Места Ltd е бизнис биле користат како канал за перење пари и Кинески организираниот криминал активности преку високо-ролери коцкање.acau junket оператор Suncity Група што веќе беше споменато во Австралиските медиуми извештаи што имаат комерцијална присуство во Австралија, иако извештаи не се посебно поврзани бренд на било тековни истраги.Според корпоративни информации презентирани од страна на приватно-што се одржа Suncity Група, фирмата е домаќин на ВИП гејминг клуб во Круната Мелбурн, и уште еден во Ѕвезда Сиднеј, вториот управувани од страна На Ѕвезда Entertainment Group Ltd.извештај објавен минатата недела од страна На Возраст тврди дека Suncity Група шеф Г-дин Chau биле блокирани од внесување на Австралија.Вести штекер, цитирани официјални извори велат дека да се зборува под услов на анонимност. планетата 7 казино без депозит слободен врти.