казино апликации кои ви даде слободен пари

хард рок seminole флорида покер турнир

Нов Зеланд брза храна работник победи над десет милиони долари за прогресивна слот Нов Зеланд брза храна работник Rawiri Pou (27) е НЗ $10,144,395.82 ( милиони) подобро оваа недела следниве вторник е презентација на неговите големи џекпот победа на Microgaming е Мега Moolah прогресивна слот, кој се одржа 17 јуни. Pou е голем хит се случи на Casinoland онлајн казино, и беше проследен и со нов зеланд$1,500 награда која тој се одлучи да продолжи да игра, што доведува до мега-победа казино апликации кои ви даде слободен пари.
Microgaming прогресивна джакпот секогаш се плаќа во еден tranche хард рок seminole казино reopening. Pou им кажал на новинарите дека тој се уште беше доаѓаат да се помири со тоа да се биде еден богат човек, и во моментов нема непосредна планови за да престане да работи.Објавувањето Newshub забележува дека, додека голема победа, овој не е најголемиот прогресивна џекпот хит на евиденција; дека дистинкција оди на друг Мега Moolah џекпот на Еврото 17.9 милиони освои еден Британски војник во Betway онлајн казино во октомври минатата година.АЖУРИРАЊЕ:Преземање на некои од gilt исклучите среќен прилика дека е Rawiri Pou е голема победа беше речиси непосредна реакција од Нов Зеланд Одделот за Внатрешни Работи, кој рече дека е во потрага во "сомнително" $10 милиони победи по извештајот од Проблемот Коцкање Фондацијата.Проблемот Коцкање Фондацијата мислење забрането е да се промовира меѓународна онлајн игри сајт во нов зеланд и се препорачува за локални играчи да бидат претпазливи хард рок seminole казино тампа на флорида. Andree Froude од Фондацијата рече дека е загрижен за Малта-лиценцирани Casinoland, велејќи:"Наш интерес е што тоа не е законски да се промовира во странство онлајн игри сајт во Нов Зеланд, па сме направиле жалба до КОЛ (Одделение за Внатрешни Работи) и тие се испитуваат тоа."Froude [погрешно] додаде: "Онлајн коцкање во оваа средина е решен.Ова е странски сајт, ние знаеме дека постојат голем број на измами, па ние сакаме луѓето да бидат многу, многу претпазливи."Pou платени $250 на Casinoland онлајн коцкање веб-сајт.Тој ја освои $1500 и го стави назад за Џекпот круг на локалните вести, извештаи е наведено.Министерството за Внатрешни Работи одговори на медиумите на прашањата од страна на велејќи:"CasinoLand не е доведена до на Одделот за внимание, но, врз основа на извештаите на другите големи т.н хард рок seminole флорида покер турнир. "победи" во онлајн лотарија измамите, тоа е сомнително.Одделението ќе биде следење на извештајот."Она што? "Лотарија победи?"Во изјавата за Маорски телевизиска станица Те Kāea, Casinoland рече дека тоа трае проблем коцкање многу сериозно и играчите треба да се коцка во moderation.https://www.maoritelevision.com/news/regional/internal-affairs-says-10mil-jackpot-win-looks-сомнителни Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година националната казино бонус регистрирате. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] националниот совет за проблемот коцкање годишна конференција.